piątek, 25 grudnia 2020 11:26

Muszyna: Samochód osobowy utknął na torach

Autor Tomasz Stępień
Muszyna: Samochód osobowy utknął na torach

Było niebezpiecznie, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. W Muszynie samochód z 3 podróżnymi zjechał z drogi i utknął na torach kolejowych.

24 grudnia około godziny 17.41 zastępy z JRG w Krynicy Zdroju oraz OSP Muszyna zadysponowane zostały do działań w Muszynie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia  ustalono, że samochód osobowy marki FORD FOCUS C-MAX zjechał z drogi i utknął na torach kolejowych. Samochodem podróżowały dwie osoby, które nie zgłaszały żadnych dolegliwości. Stwierdzono również, iż torami poruszał się pociąg pasażerski "JAWORZYNA" relacji Krynica-Zdrój - Kraków, którym podróżowały 3 osoby.

Pociąg zatrzymał się w bezpiecznej odległości około 50 m od samochodu. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, usunięciu samochodu z torów kolejowych oraz  udrożnieniu linii kolejowej. Samochód osobowy pozostawiono na poboczu drogi. Na miejscu zdarzenia pozostał patrol Policji, który prowadził swoje czynności wraz z podróżującymi samochodem osobowym.

info i fot: JRG Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje