poniedziałek, 4 maja 2020 18:09

Myślenice. Jest kolejne ognisko wirusa. Co się dzieje?

Autor Marzena Gitler
Myślenice. Jest kolejne ognisko wirusa. Co się dzieje?

W powiecie myślenickim w ciagu niespełna dwóch tygodni liczba zakażonych koronawirusem wzrosła o ponad 100%. Tylko  dziś przybyło 19 nowych przypadków. Liczba osób zakażonych wzrosła już do 109.

24 kwietnia odnotowano 7 nowych przypadków. 25 kwietnia pojawiło się 12 kolejnych zakażonych. Był to efekt zakażeń, do których doszło w dawnej fabryce Vistuli, gdzie w w sumie potwierdzono 13 przypadków zakażenia kronawirusem a 164 osoby objęto kwarantanną. Pisaliśmy o tym tu:

Myślenice: Duże ognisko wirusa w jednej z firm?
Co piąty przypadek koronawirusa w powiecie myślenickim to osoby pracujące w Myślenickich Zakładach Odzieżowych. Na 47 przypadków w całym powiecie 10 to pracownicy tej firmy. Taką informację podało najpierw radio RMF FM, a potwierdził ją w Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej Dziennik Pols…
Myślenice: Ognisko wirusa w firmie coraz większe, Sanepid nie widzi problemu
Mimo, że ilość potwierdzonych przypadków koronawirusa w Myślenickich Zakładach Odzieżowych rośnie, firma pracuje pełna parą. Zaniepokojony sytuacją burmistrz Myślenic wnioskuje o przebadanie całej załogi, poseł Władysław Kurowski podejmuje interwencję, a Sanepid… nie widzi problemu. Jak to możliwe? …

26 kwietnia w powiecie myślenickim zakażenie koronawirusem wyryto u następnych 2 osób, 27 kwietnia u 1 osoby, a 28 kwietnia przybyło kolejne 4 osoby. 29 kwietnia dodatnie testy w kierunku koronawirusa wyszły u 7 mieszkańców powiatu myślenickiego. W długi weekend od 30 kwietnia do 3 maja liczba zakażonych wzrosła o kolejne 7 osób.

Dziś rano poinformowano o 19 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Tym samym liczba osób zakażonych w powiecie myślenickim wzrosła do 109.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Myślenicach potwierdził, że tak duży skok w ilości zakażonych wynika z kolejnych ognisk epidemicznych, które pojawiły się na terenie Dobczyc. Nie są one związane z Zakładami  Odzieżowymi w Myślenicach.

23 kwietnia pojawił się pierwszy wynik dodatni pracownika małopolskiej sieci piekarni "Złoty Kłos". Pisaliśmy o tym tu:

Wirus w małopolskiej sieci piekarń! Zakład wstrzymuje produkcję i zamyka punkty
Jedna z największych małopolskich sieci piekarń i cukierni, Złoty Kłos, wstrzymuje od dziś produkcję i sprzedaż produktów we wszystkich sklepach. Powód? Wykryty koronawirus u jednego z pracowników. Osoba zarażona oraz osoby, z którymi zarażony miał styczność od razu objęte zostały przymusową kwaran…

Jak poinformował myślenicki Sanepid  z tego ogniska jest już 19 potwierdzonych zakażeń  koronawirusem.  Objęto kwarantanną rodziny zakażonych (ok. 40 osób), 6  osób  jest hospitalizowanych - bez stanów ciężkich. Zakład wstrzymał produkcję do odwołania. Jak wyjaśnił w rozmowie telefonicznej współwłaściel piekarni "Złoty Kłos" Andrzej Brożek, zakażenie obecnie potwierdzono u 14 pracowników produkcji,  w tym 2 spoza powiatu myślenickiego i żaden z nich nie jest hospitalizowany. W szpitalu znajdują się osoby z rodziny pracowników.  - Osoby, u których wyniki są pozytywne to osoby, które od razu zostały wysłane na kwarantannę - dodaje Andrzej Brożek. - Duża część pracowników również miała wykonane testy i ma wyniki negatywne.  

Drodzy Klienci, mając na uwadze odpowiedzialność społeczną wobec Was naszych Klientów oraz naszych...

Gepostet von Złoty Kłos am Freitag, 24. April 2020

Kolejne ognisko to betoniarnia Marbud. Z tego ogniska zakażenie potwierdzono już u 9 osób i 22 objęto kwarantanną. Jak wyjaśnił waściciel firmy, Marian Masełko - koronawirusa potwierdzono u 3 pracowników, a reszta to osoby, które miały z nimi kontakt.

Jak informuje Sanpid łącznie ok. 50 osób zostało zakwalifikowanych do wymazów i liczba ta będzie nadal wzrastała. Pierwszy wynik dodatni wykryto tam 1 maja i od  tego dnia zakład  został również unieruchomiony.

O wyjątkowej sytuacji Marbud poinformował na swojej stronie na Facebooku.

"Szanowni Klienci, Nie myśleliśmy,że kiedykolwiek przyjdzie nam przekazać taką wiadomość-niestety życie napisało inny scenariusz. Czując odpowiedzialność wobec naszych Klientów oraz Współpracowników informujemy o pojawieniu się w naszej firmie pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19. Mając na uwadze nasze wspólne dobro, podjęliśmy jakże ciężką, ale jedynie słuszną decyzje o wstrzymaniu produkcji, a tym samym zamknięciu firmy na okres minimum 14 dni licząc od dnia wczorajszego. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie pozostajemy w ciągłym kontakcie ze służbami do tego przeznaczonymi, by w pełni wykorzystać czas kwarantanny na ochronę nas wszystkich. Jesteśmy pełni nadziei na zrozumienie powagi zaistniałej sytuacji oraz decyzji jaką przyszło nam podjąć. Licząc na siłę naszej współpracy wierzymy,że w możliwie jak najszybszym czasie uda się nam wszystkim ponownie spotkać! Pozostańcie zdrów! I pamiętajcie... A po nocy przychodzi dzień,a po burzy spokój... Załoga Betoniarni Marbud"

Szanowni Klienci, Nie myśleliśmy,że kiedykolwiek przyjdzie nam przekazać taką wiadomość-niestety życie napisało inny...

Gepostet von Betoniarnia Marbud am Sonntag, 3. Mai 2020

Jak poinformował dziś rano myślenicki Sanepid liczba osób zakażonych wirusem SARS CoV-2 w powiecie wynosi już 109 (w tym ozdrowieńców - 9, zgonów - 0).

Liczba osób hospitalizowanych mających wynik dodatni na SARS-CoV-2 - 18,

Liczba osób w izolacji domowej mające wynik dodatni na SARS-CoV-2 - 82,

Liczba osób objętych kwarantanną od początku epidemii - 2083,

Liczba osób aktualnie objętych kwarantanną - 338,

Liczba osób objętych kwarantanną domową na podstawie decyzji PPIS od początku - 832,

Liczba osób aktualnie objętych kwarantanną na podstawie decyzji PPIS - 220,

Myślenice - najnowsze informacje