środa, 8 lipca 2020 08:50

Myślenice: Kolejne inwestycje na Zakopiance

Autor Wiktoria Mitura
Myślenice: Kolejne inwestycje na Zakopiance

Budowa bezkolizyjnego węzła drogowego w Jaworniku to tylko dobry początek inwestycji. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapowiedział kolejne... Co jest w planach?

Podczas wizyty w Jaworniku minister infrastruktury poinformował o planach inwestycji likwidujących niebezpieczne lewoskręty. Miałoby to być w Krzyszkowicach, Głogoczowie oraz w Bęczarce.

W Krzyszkowicach podjęte zostały już pierwsze decyzje, dotyczące finansowania inwestycji. GDDKiA w marcu ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budowy bezkolizyjnego skrzyżowania w tej miejscowości. W Głogoczowie do tej pory powstały tylko dwie kładki dla pieszych. Nie rozwiązuje to jednak problemów kierowców, którzy podobnie jak w Bęczarce czekają na bezkolizyjne skrzyżowanie.  

Konieczność zmian w tych trzech miejscowościach potwierdzają wskaźniki techniczno-ekonomiczne oraz badania ruchu. Głównym celem tych inwestycji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa użytkowników drogi krajowej. Poza tym zwiększy to przepustowość i płynność ruchu.

Info. i foto: myślenice.pl

Myślenice - najnowsze informacje