czwartek, 3 października 2019 10:15

Myślenice: Nowe rondo otwarte. Ale co czekało na pierwszych kierowców?

Autor Anna Piątkowska-Borek
Myślenice: Nowe rondo otwarte. Ale co czekało na pierwszych kierowców?

W Myślenicach (na Zarabiu) zakończyła się budowa ronda. Realizacja inwestycji trwała niecałe dwa lata. Powiat myślenicki wydał na nią ponad 10,5 mln zł. Ale warto było.

Zadanie wykonano w ramach projektu „Poprawa dostępności strefy aktywności gospodarczej i turystycznej w Myślenicach do DK7 poprzez przebudowę drogi powiatowej nr K1977 ul. J. Piłsudskiego – ul. Zdrojowa – Osieczany – rondo L. Kaczyńskiego wraz z obiektami inżynieryjnymi”.

– Pomysł na modernizację dwóch najważniejszych mostów w Myślenicach – na Zarabiu i mostu osieczańskiego, ulicy Zdrojowej, przebudowy skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Zdrojowej na rondo, budowy nowej nawierzchni i chodników aż do Osieczan, o co zabiegali mieszkańcy i turyści, pojawił się kilka lat temu – powiedział starosta myślenicki Józef Tomal.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Myślenicach, koszt całego zadania wyniósł ponad 10,5 mln zł, w tym 6,15 mln zł pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, a reszta to wkład własny powiatu.

– Udało nam się pozyskać na tę inwestycję środki unijne i zrealizować tę jedną z najważniejszych modernizacji drogowych – podkreślił starosta myślenicki Józef Tomal podczas uroczystego otwarcia nowego ronda.

Warto dodać, że jest to jedna z największych inwestycji w infrastrukturze drogowej, które zrealizował powiat myślenicki.

Jak podaje myślenickie starostwo, zadanie obejmowało zaprojektowanie i wykonanie przebudowy drogi powiatowej od ronda im. Marka Nawary poprzez ulicę Piłsudskiego, Zdrojową, miejscowość Osieczany do ronda im. Lecha Kaczyńskiego, dwóch mostów na rzece Rabie oraz budowę odcinka ścieżki pieszo-rowerowej.

Z okazji otwarcia ronda na Zarabiu w Myślenicach na pierwszych przejeżdżających przez nie kierowców czekały niespodzianki. Kierowcy otrzymali m.in. bony na paliwo do zrealizowania na stacji paliw Orlen przy ul. Kazimierza Wielkiego w Myślenicach oraz żetony na automyjnie na stacjach paliw w Myślenicach (BP przy ul. Słowackiego, Orlen przy ul. Kazimierza Wielkiego i Orlen przy Kauflandzie). Upominki ufundował powiat i stacje paliw Lampa Sp. z o.o.

fot. Starostwo Powiatowe w Myślenicach

Myślenice - najnowsze informacje