poniedziałek, 20 marca 2023 11:08

Myślenice. Otwarto nowe skrzydło w liceum przy Jagiellońskiej

Autor Marzena Gitler
Myślenice. Otwarto nowe skrzydło w liceum przy Jagiellońskiej

Zakończyła się rozbudowa gmachu I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach. Budynek przy ul. Jagiellońskiej zyskał nowe, dopełniające całości, skrzydło.

Skrzydło, które oficjalnie otwarto 16 marca, miało powstać już w latach 30-tych XX wieku, kiedy budowano siedzibę myślenickiego liceum, ale plany pokrzyżowała II wojna światowa. Ostatecznie na inwestycję zdecydowano się w 2022 roku, o czym przypomniał witając gości z parlamentu, województwa i powiatu myślenickiego, dyrektor placówki, Jacek Ślósarz.

Otwarto nowe skrzydło w liceum przy Jagiellońskiej - fot. MUW

W nowej części szkoły mieści się 8 sal lekcyjnych, w których funkcjonować będą pracownie m.in. chemiczna biologiczna,  informatyczna, językowa i edukacji dla bezpieczeństwa. Budynek przystosowano dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami: na piętra można wjechać windą, wykonano też odpowiednio wyposażone toalety. Całość ma 800 m kw. z czego 600 to powierzchnia użytkowa. Inwestycję, która kosztowała blisko 5 mln zł, zrealizowała spółka Impuls Contractor z Limanowej. 85 proc. kosztów budowy Powiat Myślenicki pozyskał z Rządowego Funduszu Polski Ład, z Programu Inwestycji Strategicznych. Pozostałe środki wyłożył ze swojego budżetu.  

Dzięki rozbudowie młodzież będzie mogła uczyć się na jedną zmianę. To ważne, bo w liceum uczą się nie tylko młodzi ludzie z powiatu myślenickiego, ale nawet z okolic Mszany Dolnej czy z Rabki.  

Uroczyste otwarcie uświetnił program wokalno - teatralny, przygotowany przez młodzież.

Otwarto nowe skrzydło w liceum przy Jagiellońskiej - fot. MUW

fot. MUW

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka