niedziela, 12 grudnia 2021 22:16

Myślenice pamiętają o zasłużonych dla miasta. Odsłonięto tablicę poświęconą druhowi Andrzejowi Burzawie

Autor Tomasz Stępień
Myślenice pamiętają o zasłużonych dla miasta. Odsłonięto tablicę poświęconą druhowi Andrzejowi Burzawie

Pomysłowi, aby myślenickim rondom nadać imiona osób zasłużonych dla miasta można tylko przyklasnąć. To pozwoli na zachowanie ich w pamięci wszystkich nas i przybliżenie ich postaci kolejnym pokoleniom.

I właśnie w piątek, 10 grudnia uroczyście odsłonięto pamiątkową tablicę poświęconą druhowi Andrzejowi Burzawie, który został patronem ronda usytuowanego w Śródmieściu, obok remizy Ochotniczej Straży Pożarnej. Druh Andrzej Burzawa był jej długoletnim członkiem i prezesem.

Druh Andrzej Burzawa był zawodowym strażakiem i pełnił funkcję oficera kierowania w Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach. W 1994 roku został zastępcą komendanta PSP, a trzy lata później odszedł na emeryturę, przekładając swoje zaangażowanie w działalność dla Ochotniczej Straży Pożarnej. – Był niezwykle skromnym człowiekiem, ale bardzo zasłużonym dla społeczności Myślenic. To jest zwyczajny-niezwyczajny człowiek, wielki społecznik, którego serce na pewno biło w Myślenicach i działał na rzecz Myślenic – mówił dr Łukasz Malinowski, dyrektor Muzeum Niepodległości w Myślenicach, przedstawiając patrona ronda. – To właśnie z jego inicjatywy powstał Klub Honorowych Dawców Krwi, a pełniąc rolę prezesa Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Myślenicach szczególnie przysłużył się bieżącej działalności strażaków ochotników – dodał dyrektor Malinowski.

Tablicę symbolicznie odsłonił burmistrz Jarosław Szlachetka wraz z małżonką druha Andrzeja Burzawy.

Myślenice - najnowsze informacje