wtorek, 15 czerwca 2021 09:39

Myślenice: Śmiertelne potrącenie w gminie Stróża. Zadecydował brak elementów odblaskowych?

Autor Norbert Kwiatkowski
Myślenice: Śmiertelne potrącenie w gminie Stróża. Zadecydował brak elementów odblaskowych?

Do tragicznego zdarzenia drogowego doszło w Stróży.  Kierująca toyotą potrąciła idącego środkiem jezdni 63-latka. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł w szpitalu.

12 czerwca  br., około 22:50, na drodze lokalnej w Stróży doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 18-latka kierująca toyotą potrąciła poruszającego się środkiem jezdni 63-latka. Pieszy, nieprzytomny został zabrany do szpitala, gdzie w wyniku odniesionych obrażeń zmarł kolejnego dnia.

Niestety, pieszy poruszając się poza terenem zabudowanym nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Kierująca toyotą w trakcie zdarzenia była trzeźwa. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładnie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Policja przypomina i apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych. Pamiętajmy – odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 - 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe. Dbajmy o własne życie.

Info: małopolska.policja.gov.pl Foto: zdjęcie poglądowe/unsplash

Myślenice - najnowsze informacje