poniedziałek, 7 grudnia 2020 12:26

Na bierzmowaniu w Mszanie Dolnej doszło do złamania zasad reżimu sanitarnego?

Autor Aleksandra Tokarz
Na bierzmowaniu w Mszanie Dolnej doszło do złamania zasad reżimu sanitarnego?

W uroczystości bierzmowania w Mszanie Dolnej miało wziąć udział 170 osób. Limanowska policja sprawdza, czy w parafii św. Michała Archanioła nie doszło do złamania zasad reżimu sanitarnego.

Sprawę miał zgłosić na policję mieszkaniec Krakowa. Autor filmu, na którym zarejestrowano fragment uroczystości, zauważył, że zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi w świątyniach może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. To oznacza, że w kościele w Mszanie Dolanej może jednocześnie znajdować się nieco ponad 40 wiernych.

Dowodem w sprawie jest nagranie video. Bierzmowanie miało miejsce w miniony poniedziałek, o godzinie 18.

Nagranie z nabożeństwa w Mszanie Dolnej pojawiło się na profilu „Straj Kobiet Podhale” na Facebooku.

"Reżim sanitarny" w Kościele - materiał nadesłany przez sfrustrowanego obywatela

❌Równi wobec prawa versus ci równiejsi❌ Film nadesłany przez sfrustowanego obywatela. Mszana Dolna - tu 29.11 policja wystawiła 6 radiowozów, aby nie dopuścić do protestu 3 osób - "Weto dla zabijania gospodarki/Solidarni z Warszawą" ❗ Za uzasadnienie komendant mszańskiej policji podał informację, że wszystkie zgromadzenia są nielegalne (opisywaliśmy wydarzenie na naszym profilu). Kolejnego dnia w tej samej miejscowości odbywa się bierzmowanie, w trakcie którego ludzie tłumnie zgromadzili się w jednym miejscu bez zastosowania żadnej z zasad reżimu sanitarnego. Materiał nie ma na celu atakowania wiernych, tylko postawienia pytania - dlaczego w świetle prawa mamy do czynienia z równymi i równiejszymi? Dlaczego prawo "pana Wiesia", o którym pisał Bartek Zobek działą tak wybiórczo?

Opublikowany przez Strajk Kobiet Podhale Wtorek, 1 grudnia 2020

fot. Strajk Kobiet Podhale

Limanowa - najnowsze informacje