wtorek, 26 lipca 2022 11:50

Na co pomoże maść konopna? Sprawdź jej zastosowanie!

Autor Artykuł sponsorowany
Na co pomoże maść konopna? Sprawdź jej zastosowanie!

Konopie to rośliny bogate w cenne substancje aktywne. Stosowane są one również jako składnik kosmetyków, w tym maści. Jak działa maść konopna? Kiedy warto ją stosować? Wyjaśniamy!

Zastosowanie konopi

W konopiach siewnych znajduje się dużo wartościowych składników, między innymi minerały i witaminy, kwasy tłuszczowe, kannabinoidy, do których zaliczany jest kannabidiol, czyli CBD.

Konopie używane są obecnie w różnych celach. Poza marihuaną są one również stosowane do produkcji preparatów zawierających legalne CBD. Włókna konopi stosowane są przy produkcji lin, odzieży i innych tekstyliów.

Ponadto konopie są też stosowane do tłoczenia olejów oraz do produkcji ekstraktów konopnych, które mają zastosowanie w branży kosmetycznej, spożywczej i medycznej.

Właściwości maści konopnej

Maść konopna jest rodzajem kosmetyku, który powstaje z wykorzystaniem oleju konopnego albo ekstraktu z konopi w określonym stężeniu.

Tego typu maść może być używana w wielu celach – profilaktycznie i jako wspomaganie leczenia różnych dolegliwości.

Zawarte w maści konopnej składniki wykazują działanie:

Regenerujące,

Łagodzące,

Przeciwbólowe,

Przeciwzapalne,

Regulujące.

Do maści konopnej dodawane są także inne składniki wpływające na ich działanie, na przykład maść konopna przeciwbólowa może zawierać w składzie substancje chłodzące, które redukują dolegliwości bólowe. Dostępne są też maści ze składnikami rozgrzewającymi, które także łagodzą bóle.

Kiedy warto stosować maść konopną?

Maść z konopi jest produktem o bardzo szerokim zastosowaniu, dlatego też może być ona używana w wielu celach. Kiedy warto po nią sięgnąć?

Najczęściej maść konopną stosuje się w łagodzeniu dolegliwości układu ruchu. Pomaga między innymi na dolegliwości jak bóle stawowe, mięśniowe, kostne. Łagodzi nadmierne napięcie mięśniowe, przemęczenie, pomaga w reumatyzmie. Może być one również stosowana przez sportowców, którzy doświadczają podobnych dolegliwości. Często używana jest wtedy maść konopna przeciwbólowa chłodząca albo rozgrzewająca zależnie od potrzeb.

Ponadto maść konopna może być bardzo dobrym wyborem dla osób z problemami skórnymi, między innymi z objawami AZS – atopowego zapalenia skóry, łuszczycy.

Jak używać maści z konopi?

Maść konopną należy nakładać 2-3 razy cienką warstwą na problematyczne miejsca. Dla najlepszych efektów zalecane jest jej regularne stosowanie.

Maść konopna – cena i zakup

Aktualnie maść konopną można zakupić w wielu sklepach, między innymi w aptekach czy zielarniach. Oferują ją również sklepy z wyrobami konopnymi.

Za opakowanie maści konopnej należy zapłacić najczęściej od 20 do 40 złotych zależnie od jej producenta i pojemności.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje