wtorek, 12 września 2023 12:47

Na gminnych budowach w Grabiu, Śledziejowicach, Zabawie, Brzegach [FOTO]

Autor Marzena Gitler
Na gminnych budowach w Grabiu, Śledziejowicach, Zabawie, Brzegach [FOTO]

W 11 września Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wizytował prowadzone inwestycje gminne w Grabiu, Śledziejowicach, Zabawie i Brzegach. Wraz z nim obecni byli: Prezes Solnego Miasta Łukasz Sadkiewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wieliczce Tadeusz Luraniec, zastępcy burmistrza oraz radni.

- Trwają prace budowlane, które pozwolą poprawić infrastrukturę edukacyjną i sportową w północnej części naszej gminy. Prowadzona jest rozbudowa szkół podstawowych w Grabiu i Śledziejowicach oraz budowa przedszkola w Zabawie. Równocześnie zakończyła się budowa boiska sportowego w Brzegach. Jest to kolejna inwestycja poprawiająca infrastrukturę sportową dla mieszkańców Brzegów i okolicznych miejscowości - zaznacza Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.

W Śledziejowicach rozpoczęła się budowa nowego budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Jest ona zlokalizowana w sąsiedztwie obecnego budynku szkoły. Inwestycja obejmuje dwa skrzydła edukacyjne z salami lekcyjnymi oraz salę gimnastyczną. Część sportowa obiektu to m.in. pełnowymiarowa sala gimnastyczna o powierzchni blisko 400 m2 z przebieralniami oraz magazynem sprzętu i pokojem dla nauczycieli wychowania fizycznego na parterze oraz z widownią i mniejszym pomieszczeniem do zajęć na pierwszym piętrze. Część sportowa ma wysokość dwóch kondygnacji. Na parterze zaprojektowano również dwie duże szatnie z szafkami oraz jadalnię z zapleczem kuchennym. Budynek posiada dwa skrzydła edukacyjne, każde po dziewięć sal dydaktycznych (każda ok. 70 m2) na trzech kondygnacjach. Przy klasach zaprojektowano zaplecza.

W Zabawie powstaje nowa placówka przedszkolna. Łączna powierzchnia pomieszczeń przedszkolnych to ponad 800 m2. W przedszkolu będzie: 7 sal dla dzieci, każda o powierzchni od 60m2 do 80m2, pokój nauczycielski, sekretariat i pomieszczenie dla dyrektora oraz wszystkie niezbędne pomieszczenia dla kuchni i obsługi przedszkola. Po wybudowaniu wszystkich pomieszczeń do przedszkola będzie można przyjąć 175 dzieci.

W Grabiu postępują pracę przy rozbudowie szkoły podstawowej. Dzięki inwestycji placówka zyska nowe dwukondygnacyjne skrzydło, w którym znajdą się cztery sale lekcyjne, hala sportowa, szatnie, sanitariaty i pomieszczenia zaplecza sali gimnastycznej, a także pokój nauczycielski wraz z pomieszczeniem socjalnym. Inwestycja stanowi rozwinięcie i uzupełnienie funkcji dydaktycznej istniejącego budynku szkoły podstawowej, z którym jest funkcjonalnie powiązana.

W Brzegach zakończyła się realizacja inwestycji pn. "Budowa boiska sportowego w Brzegach". W jej ramach powstał obiekt o nawierzchni z trawy syntetycznej, zabezpieczony piłkochwytami, którego powierzchnia całkowita wynosi 6 405 m2. Zostało zamontowane również wyposażenie boiska.

inf. i fot. UMiG Wieliczka

Artykuł sponsorowany

Na budowie szkoły w Grabiu

Na budowie nowego budynku szkoły w Śledziejowicach

Na budowie przedszkola w Zabawie

Na nowym boisku piłkarskim w Brzegach

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka