czwartek, 4 listopada 2021 15:52

Na ten obiekt powiat czekał 10 lat! Budowa ruszy już w przyszłym roku

Autor Mirosław Haładyj
Na ten obiekt powiat czekał 10 lat! Budowa ruszy już w przyszłym roku

Andrzej Potępa starosta brzeski poinformował na antenie RDN Małopolska, że w przyszłym roku przy Szpitalu Powiatowym rozpocznie się budowa nowoczesnej komendy policji. Obiekt ma kosztować 38 mln zł.

Starosta brzeski poinformował na antenie RDN Małopolska, że równocześnie z zakończenie budowy zachodniej obwodnicy w Brzesku zbiegnie się w czasie z powstaniem nowoczesnej komendy policji.

Te plany mają już sporo lat. Z takim projektem wyszliśmy 10 lat temu, zakupując w pięknym miejscu koło szpitala dwie działki pod budowę nowej komendy straży i komendy policji. Trochę to trwało, ale mam dobrą wiadomość. W ostatnich dniach spotkałem się z komendantem wojewódzkim, który potwierdził, że budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku. Jest już pozwolenie na budowę.

W kwestii finansowania bydynku starosta poinformował, że powiat został poproszony o dodatkowe środki:

-Zostaliśmy poproszeni o dodatkowy wkład finansowy ze strony powiatu i jest wola rady, żeby w budżecie na 2022 rok zapisać kwotę, o którą policja wnioskuje. Bardzo liczymy na to, że wiosną rozpoczną się prace. Będzie to budynek bardzo nowoczesny.

Potępa poinformował, że już sama kwota inwestycji (38 milionów zł) robi wrażenie.

Inf.: RDN Małopolska

Małopolska - najnowsze informacje