wtorek, 11 stycznia 2022 16:29

Nagroda Przyjaciela Młodzieży Krakowskiej, czyli cisi bohaterowie wyjdą z cienia

Autor Patryk Trzaska
Nagroda Przyjaciela Młodzieży Krakowskiej, czyli cisi bohaterowie wyjdą z cienia

W Krakowie wiele ludzi działa na rzecz tych, którzy dopiero wchodzą w dorosłe życie. Dotychczas o takich osobach wiedzieli tylko sami zainteresowani. Już za niedługo takie osoby wyjdą z cienia, za sprawą Nagrody Przyjaciela Młodzieży Krakowskiej, utworzonej przez Młodzieżową Radę Krakowa, która doceni starania tych, którzy byli cichymi bohaterami młodych ludzi.

Nagroda Przyjaciela Krakowskiej Młodzieży zostanie przyznana w Krakowie pierwszy raz w historii miasta. To inicjatywa młodych krakowian i krakowianek członków Młodzieżowej Rady Miasta. - Postanowiliśmy uhonorować osoby żywo zaangażowane w pracę na rzecz młodych. W ogłoszonym przez nas konkursie wszyscy młodzi ludzie mogą nominować osoby, które ich zdaniem powinny otrzymać to wyróżnienie - mówi Jadwiga Mizerska, przewodnicząca IX kadencji Młodzieżowej Rady Krakowa.

Wiemy już kto, może zgłaszać kandydatów, ale pozostaje pytanie, kogo można do tej nagrody zgłosić? - Nagroda Przyjaciela Młodzieży Krakowskiej zostanie przyznana w pięciu kategoriach: Samorząd i polityka, Edukacja, Kultura i sport, Klimat i wolontariat, Aktywizm społeczny. Młodzież ma wielu przyjaciół, szczególnie u nas w Krakowie możemy spotkać takich wielu. Ta nagroda to idealna okazja do ich uhonorowania - mówi Jadwiga Mizerska. Jako że, jest to nagroda zainicjowana przez młodzież, to właśnie młodzi ludzie zadecydują również o tym kto, ostatecznie otrzyma statuetki. Sam wygląd nagrody nie jest jeszcze znany. Pewne jest, że będzie on unikatowy, a szczęśliwcy którzy zostaną nagrodzeni jako pierwsi dowiedzą się o tym jak wygląda z bliska.  W skład komisji, która będzie decydowała o wynikach, poza Przewodniczącą MRK, wejdą również dwóch vice przewodniczących MRK oraz ośmiu radnych młodzieżowych. Cała jedenastka to przedstawiciele krakowskiej młodzieży szkolnej.

Zgłoszenie do konkursu jest bardzo proste. Wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na stronie internetowej Młodzieżowej Rady Krakowa. Może to zrobić każdy człowiek, który sam nie został zgłoszony do nagrody. Czas na to jest do 25 stycznia, warto więc się pospieszyć.

Wręczenie nagród na uroczystej gali w Urzędzie Miasta Krakowa jest planowane na 25 lutego 2022r.

fot. pixabay

Kraków

Kraków - najnowsze informacje