czwartek, 23 stycznia 2020 13:55

Najpopularniejsze rozmiary materacy

Autor Artykuł sponsorowany
Najpopularniejsze rozmiary materacy

Dzisiaj większość osób zamawia materace na wymiar, aby idealnie dopasowywać je do wielkości łóżka oraz pomieszczenia. Większość mebli posiada jednak tradycyjne rozmiary, takie jak 160x200, czy 180x220. W dużych sklepach nie ma najmniejszego problemu, aby znaleźć wybrany model o odpowiedniej twardości właśnie w takim rozmiarze, ale też dokonania zamówienia na materac bardzo niestandardowy, jak 170x180. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią firmę i powierzyć jej wykonanie swojego materaca do spania.

Materace jednoosobowe

Klienci poszukują takich materaców dla dzieci lub do jednoosobowych sypialni. Zwykle wybierane są modele w rozmiarze 90x200 lub 60x160 dla najmłodszych. Poza rozmiarem trzeba też zwrócić uwagę na wysokość wybranego materaca, ale również stopień twardości i jego wypełnienie. Dla dzieci i szczupłych osób poleca się raczej miękkie materace piankowe, podczas gdy pozostałe osoby dorosłe mogą wybierać spośród materaców o średnim i dużym stopniu twardości – z lateksu, czy kokosa. Na stronie https://sweetsen.pl bez trudu można dopasować materac dla jednej osoby do jej sylwetki i budowy ciała, ponieważ wtedy zapewni on maksimum komfortu i właściwie będzie wspierał kręgosłup w trakcie wypoczynku.

Materace małżeńskie i o dużych rozmiarach

Klasyczne łóżka w sypialniach mają zwykle 160x200 lub 180x200 cm. Zdarzają się również klienci, którzy wybierają bardzo szerokie rozwiązania, na przykład 220x200, jeżeli tylko mają taką możliwość. Śpiąc w parze nie jest łatwo wybrać poszczególne parametry materaca, a przede wszystkim jego twardość, aby pasowała obojgu. W szczególności dotyczy to par, które różnią się od siebie masą ciała i jego budową. Bywa, że jedynym rozwiązaniem w ich przypadku jest na przykład wybór dwóch wąskich materacy 90x200 i połączenie ich. Wówczas każde z partnerów cieszy się właściwą twardością materaca. W przypadku wyboru jednego, najczęściej sprzedawane są materace o średnim stopniu twardości, ponieważ odpowiadają użytkownikowi o przeciętnej budowie ciała.

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje