czwartek, 5 października 2023 13:56

Kazali mu klęczeć, bili go i obrażali. Całe zajście nagrali telefonem

Autor Patryk Trzaska
Kazali mu klęczeć, bili go i obrażali. Całe zajście nagrali telefonem

Grupa nastolatków pastwiła się nad 13-latkiem. Bili go, kazali mu klęczeć oraz wypowiadać kompromitujące rzeczy. Całe zajście nagrali telefonem komórkowym. Już następnego dnia, policjanci ustalili nieletnich sprawców, którym przedstawiono zarzuty.

We wtorek (26 września) do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zgłosił się ojciec 13- letniego mieszkańca Wieliczki, który powiadomił funkcjonariuszy, że grupa nastolatków kazała klęczeć jego synowi, biła go oraz zmuszała go do wypowiadania kompromitujących zdań.

Całe zajście miało miejsce kilka tygodni wcześniej w Wieliczce i zostało przez agresywnych nastolatków udokumentowane na filmie. Wraz z zawiadomieniem mężczyzna przekazał nagranie.

Do ustalenia i ukarania sprawców przystąpili wieliccy kryminalni oraz funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy w Wieliczce, którzy już następnego dnia przesłuchali i przedstawili zarzuty dwóm 13-latkom, mieszkańcom Wieliczki, jednemu 15-latkowi oraz 13-letniej mieszkance Krakowa. Teraz o ich losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

fot. pixabay

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka