środa, 26 maja 2021 07:15

Nastolatkowie rzucali kamieniami w jadące autostradą samochody. „Ta zabawa mogła skończyć się tragicznie”

Autor Aleksandra Tokarz
Nastolatkowie rzucali kamieniami w jadące autostradą samochody. „Ta zabawa mogła skończyć się tragicznie”

- Ta zabawa mogła skończyć się tragicznie - podkreśla asp. sztab. Paweł Klimek z tarnowskiej policji. W poniedziałkowy wieczór cudzoziemiec jadący autostradą A4 od Rzeszowa w kierunku Krakowa, zauważył grupę chłopców. Nastolatkowie stali nad drogą na wiadukcie w miejscowości Brzozówka.

Kiedy kierowca Renault Mastera zbliżał się do wiaduktu, na samochód coś spadło. 28-latek nie zdążył zareagować, usłyszał tylko dźwięk uderzenia twardego przedmiotu o przednią szybę samochodu i zobaczył na niej charakterystyczne pęknięcie sporych rozmiarów.

- Całe szczęście mężczyzna nie stracił panowania nad kierownicą, a ponieważ znajdował się w pobliżu zjazdu Tarnów-Centrum, podjął błyskawiczną decyzję aby zawrócić i odnaleźć grupę chłopców. O tym, co się stało, dał również znać policji. Po zjechaniu z drogi napotkał poszukiwanych chłopców. Wśród nich znajdował się 11-latek, który rzucił kamieniem w jego samochód - tłumaczy rzecznik.

Chwilę później na miejscu pojawił się patrol tarnowskiej drogówki. Po wykonaniu wszystkich czynności czworo nastolatków, w wieku od jedenastu do piętnastu lat zostało przekazanych rodzicom. Z uwagi na uciążliwy ból w klatce piersiowej, na który skarżył się obywatel Ukrainy, na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe.

Sprawa groźnego incydentu z autostrady trafiła do komisariatu Tarnów-Centrum. Pracujący nad nią policjanci przekażą ją wkrótce sądowi dla nieletnich i to on ostatecznie zdecyduje jakie konsekwencje poniesie 11-latek.

- Tym razem skończyło się jedynie na strachu i szkodach, ale mogło być zupełnie inaczej... - mówi Paweł Klimek. Osiem lat temu, na A4 w Biadolinach Radłowskich zginął kierowca tira. Na jego samochód spadła bryła lodu, zrzucona z wiaduktu przez trzech nastolatków. Mimo młodego wieku stanęli pod zarzutem zabójstwa i zostali skazani na długoletnie kary więzienia.

Wojnicz. W samochodzie matka z trójką dzieci. Za kierownicą … nietrzeźwy ojciec
Wiadomości Wojnicz. Tragedii zapobiegła wyłącznie przytomność świadka tego zdarzenia i jego właściwa reakcja.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje