poniedziałek, 24 maja 2021 13:09

Wojnicz. W samochodzie matka z trójką dzieci. Za kierownicą … nietrzeźwy ojciec

Autor Aleksandra Tokarz
Wojnicz. W samochodzie matka z trójką dzieci. Za kierownicą … nietrzeźwy ojciec

Za kierowcą usiadł nieodpowiedzialny tata. W samochodzie znajdowała się trójka jego małych dzieci. Tragedii zapobiegła wyłącznie przytomność świadka tego zdarzenia i jego właściwa reakcja.

W piątkowe popołudnie policjanci z Wojnicza zostali zadysponowani przez dyżurnego tarnowskiej komendy do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego. - Gdy mundurowi pojawili się we wskazanym przez świadka rejonie, zobaczyli zaparkowanego bordowego focusa w rejonie bramy wjazdowej do jednej z instytucji. Zgłaszający opowiedział, czego był świadkiem, a wynikało z jego opowieści, że kierowca wjechał do rowu melioracyjnego, a następnie wraz z kobietą wyciągali z samochodu swoje dzieci, w sumie trójkę w wieku 3 i 2 lat oraz 5 miesięcy - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

Następnie mężczyzna ponownie wsiadł do samochodu, by po kilku minutach wyjechać z rowu i zaparkować przed bramą wjazdową. Wówczas świadek uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę.

Drogowy pirat zatrzymany w Skrzyszowie. Gnał w terenie zabudowanym bez uprawnień
Wiadomości Tarnów. Młody motocyklista swoją podróż zakończył nie tylko z wysokim mandatem na koncie.

Policjanci potwierdzili wersję świadka, przeglądając dodatkowo monitoring w rejonie zdarzenia. - Kierowca osobówki był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało niemalże dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo mężczyzna nie powinien jeździć samochodami, ponieważ miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - tłumaczy asp. sztab. Klimek.

Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe, którego załoga zbadała dzieci. Na szczęści nic im się nie stało. Pociechy trafiły pod opiekę matki, która była trzeźwa, jednak nie mogła jeździć, ponieważ nie miała prawa jazdy.

Nieodpowiedzialny ojciec będzie miał prowadzone kolejne postępowanie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje