piątek, 16 lutego 2024 10:31

Natura w swojej pełnej brutalności. Wilk upolował sarnę, po czym napotkał nietypowy problem [WIDEO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Natura w swojej pełnej brutalności. Wilk upolował sarnę, po czym napotkał nietypowy problem [WIDEO]

Na temat wilków w Polsce już od wielu miesięcy toczy się sporo debat. Pojawiają się głosy, że ich liczebność jest coraz większym problemem, a zagrożone są m.in. zwierzęta hodowlane.

Natura ma to do siebie, że chodzi w niej o przetrwanie. I choć, zwierzęta te unikają kontaktu z nami i ich naturalną reakcją podczas spotkania z ludźmi jest ucieczka, to w naszych lasach pełnią rolę najsilniejszego drapieżnika. A to sprawia, że regularnie polują na takie zwierzęta, jak: łosie, jelenie czy sarny.

Naukowcy jasno wskazują, że wilki są rodzinnymi i empatycznymi zwierzętami, a polują tylko po to, by przetrwać. Nie są to jednak myśliwi idealni, dlatego zazwyczaj ich ofiarami padają schorowane lub starsze jednostki, dzięki czemu zyskali sobie przydomek naturalnych selekcjonerów w polskich lasach.

Na poniższym nagraniu widzimy samotnego wilka, który w szczękach ściska upolowaną łanię. Najprawdopodobniej zwierzę to mogło zostać potrącone przez samochód, a drapieżnik dzięki swojemu kapitalnemu węchowi - wykorzystał okazję na długo wyczekiwany posiłek.

Nagranie pochodzi z profilu Fotopułapki - Trail Cameras, a jego autorem jest Pistilli Carlo:

Wilk ze zdobyczą 🐺

Wilk ze zdobyczą 🐺 🎥 Pistilli Carlo

Opublikowany przez Fotopułapki - Trail Cameras Czwartek, 15 lutego 2024

Powyższe wideo - jest wyjątkowe - z kilku powodów. Widzimy na nim brutalny świat dzikich zwierząt, gdzie jedno życie jest szansą na przetrwanie innych gatunków, a dodatkowo... w jaki sposób człowiek przekształcił i zakłócił życie mieszkańcom lasów.

Foto: Fotopułapki - Trail Camerasm/Facebook (zrzut ekranu)

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje

Rozrywka