wtorek, 22 marca 2022 13:00

Naturalna pielęgnacja rzęs i podkreślenie oprawy oczu

Autor Artykuł sponsorowany
Naturalna pielęgnacja rzęs i podkreślenie oprawy oczu

Wiele dziewczyn jest nie do końca zadowolonych ze swojej oprawy oczu. Narzekają, że jest zbyt delikatna, włoski za jasne, rzęsy zbyt rzadkie. Nie wszystkie jednak są gotowe swoją niedoskonałą naturalność zamienić na sztuczne rzęsy. Co można im podpowiedzieć.

Przede wszystkim pielęgnacja

Jeśli chcesz mieć piękne, zdrowe, gęste i mocne rzęsy, przede wszystkim musisz o nie zadbać. Oznacza to, że warto pomyśleć o swoich rzęsach na wielu różnych poziomach. Z pewnością warto w diecie postawić na większą ilość kwasów omega-3 (m.in. olejów roślinnych, ryb, orzechów), które mają ogromne znaczenie dla kondycji wszystkich twoich włosów – rzęs również. Kolejna sprawa to regularny i dokładny demakijaż. Często problemy z wypadaniem i osłabieniem włosów zaczynają się już na tym etapie. W końcu można sięgnąć po kosmetyki, które pomogą wzmocnić i głęboko odżywić rzęsy. Możesz sięgnąć po odżywki, serum, produkty z olejem rycynowym, a także specjalne boostery. Musisz jednak pamiętać, że nic się samo nie wydarzy. Jeśli chcesz efektów, musisz na nie zapracować regularnym stosowaniem tych produktów i… dać sobie trochę czasu, a w końcu zobaczysz zmianę.

Co z kolorem?

Nie mniejszym problemem niż wypadające i słabe rzęsy jest także ich kolor. Sporo dziewczyn marzy o bardziej wyrazistych rzęsach. Jeśli nie chcą zakładać sztucznych, rozwiązaniem będzie henna do rzęs. Działa ona dokładnie tak samo jak ta do brwi. Pięknie podkreśla oprawę oczu, a jednocześnie pozwala zachować naturalny wygląd. Kluczowy jest dobór koloru i wskazanie takiej mieszanki, które zapewni maksymalnie naturalny efekt. Naturalność jest dzisiaj w cenie, a nawet z henną nie jest tak trudno przesadzić. To, że masz ciemniejszą oprawę oczu nie znaczy, że czysta czerń to w twoim wypadku najlepsze rozwiązanie. Być może dodatek grafitu lub niebieskiego pozwoli osiągnąć bardziej spektakularny efekt. Dobierając kolor henny do rzęs i brwi, należy uwzględnić typ urody, a nie tylko sam kolor włosów. Znaczenie będzie miało to, czy masz chłodny czy ciepły typ urody, a nie tylko to, czy jesteś brunetką, blondynką czy masz miedziane włosy. Do ciepłego typu urody stosuje się bardzo często mieszanki z dodatkiem kasztanowo-miedziano-czerwonej barwy. Niebieskie odcienie dodaje się do chłodnych typów urody, świetnie wyglądają w tak zrobionych rzęsach brunetki o bardzo wyrazistej urodzie. Jeśli chcesz jeszcze bardziej podkręcić efekt, możesz połączyć hennę z zabiegiem laminacji rzęs.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje