wtorek, 28 maja 2024 04:44

Nie popełnij ich błędu. Wybrali się do zoo i... dostali mandat

Autor Mirosław Haładyj
Nie popełnij ich błędu. Wybrali się do zoo i... dostali mandat

W weekend strażnicy miejscy interweniowali w okolicach krakowskiego ogrodu zoologicznego. -Tylko w ten weekend strażnicy ujawnili 106 wykroczeń, z których 65 zakończyło się mandatami. Dodatkowo w trakcie kontroli zatrzymali kierowcę, który pomimo sądowego zakazu, prowadził pojazd - relacjonują mundurowi.

W weekend piękna pogoda zachęciła wielu krakowian oraz turystów do odwiedzenia ogrodu zoologicznego. Jak donoszą strażnicy miejscy, przyczyniło się to do wzmożonego ruchu na drogach dojazdowych do zoo oraz do korków.

-Tylko w ten weekend strażnicy ujawnili 106 wykroczeń, z których 65 zakończyło się mandatami. Dodatkowo w trakcie kontroli zatrzymali kierowcę, który pomimo sądowego zakazu, prowadził pojazd

-relacjonują strażnicy miejscy.

Mundurowi przypominają, że pod sam ogród zoologiczny można dojechać komunikacją miejską (linia 134).

-Dojazd samochodem w to miejsce wiąże się z pewnymi ograniczeniami i może odbywać się na dwa sposoby:- od ul. Księcia Józefa – wówczas trzeba skręcić w Aleję Wędrowników i tam można zostawić auto na ogólnodostępnym parkingu i resztę trasy pokonać pieszo, - od ul. 28 Lipca 1943, a później ul. Leśną, aż do Kukułczej, gdzie znajduje się parking na ok. 480 miejsc. Pozostałą część trasy, ok. 1 km, również trzeba pokonać pieszo. Co ważne, na początku ul. Leśnej znajduje się tablica informująca o liczbie wolnych miejsc na parkingu. Uwaga! Zaraz za parkingiem przy ul. Kukułczej znajduje się znak zakazu ruchu w obu kierunkach, który obowiązuje w weekendy!

-przekazują funkcjonariusze.

Inf.: Straż miejska

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka