czwartek, 3 grudnia 2020 09:25

Nie tylko stoki narciarskie. Na Sądecczyźnie policjanci kontrolują także galerie handlowe

Autor Aleksandra Tokarz
Nie tylko stoki narciarskie. Na Sądecczyźnie policjanci kontrolują także galerie handlowe

Sądeccy policjanci rozpoczęli kontrole dużych placówek handlowo-usługowych. W trakcie tych działań sprawdzają m.in. czy klienci sklepów, pracownicy oraz osoby zarządzające obiektami, stosują się do aktualnych obostrzeń i obowiązujących zasad sanitarnych.

-W związku z ponownym otwarciem galerii handlowych i wielkopowierzchniowych sklepów ruszyły wzmożone kontrole tych placówek. Sądeccy policjanci, również przy współpracy z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Sączu, sprawdzają, czy klienci używają maseczek ochronnych i zachowują dystans społeczny. Funkcjonariusze zwracają także uwagę na prawidłowe oznakowanie w sklepach, dostępność środków do dezynfekcji rąk oraz liczbę osób jednocześnie przebywających w danym sklepie. Patrole kontrolują przestrzeganie obowiązujących zasad sanitarnych nie tylko przez klientów, ale również przez pracowników tych placówek - informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

W wyniku kumulacji narciarzy, sądeccy policjanci zwiększyli także kontrole na stokach narciarskich. W ten weekend na krynickim stoku pojawią się policyjni narciarze.

Sądecczyzna: Policyjni narciarze skontrolują przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego
Mimo wprowadzonych obostrzeń, w miniony weekend miłośnicy białego szaleństwa oblegali nielicznie otwarte wyciągi narciarskie. W efekcie kumulacji narciarzy, sądeccy policjanci zwiększyli kontrole w tych rejonach oraz zmobilizowali właścicieli zorganizowanych terenów narciarskich do poprawy bezpiecze…

fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje