środa, 2 grudnia 2020 10:16

Sądecczyzna: Policyjni narciarze skontrolują przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego

Autor Aleksandra Tokarz
Sądecczyzna: Policyjni narciarze skontrolują przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego

Mimo wprowadzonych obostrzeń, w miniony weekend miłośnicy białego szaleństwa oblegali nielicznie otwarte wyciągi narciarskie. W efekcie kumulacji narciarzy, sądeccy policjanci zwiększyli kontrole w tych rejonach oraz zmobilizowali właścicieli zorganizowanych terenów narciarskich do poprawy bezpieczeństwa. W ten weekend na krynickim stoku pojawią się także policyjni narciarze.

Policjanci od kilku dni prowadzą działania w rejonie stoków narciarskich, a od poniedziałku, 30 listopada pojawiają się tam znacznie częściej. Więcej patroli przewidziano także w najbliższy weekend. Funkcjonariusze będą kontrolować stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego przez właścicieli oraz osoby korzystające z zorganizowanych terenów narciarskich.

Od najbliższego weekendu ruszą kontrole stoków narciarskich. Dystans okazał się fikcją?
Na wczorajszej konferencji prasowej minister zdrowia przekazał najnowsze informacje, w sprawie walki rządu z epidemią. Od najbliższego weekendu powrócą między innymi kontrole stoków narciarskich. Dystans okazał się tam fikcją? Adam Niedzielski przekazał wczoraj, że od najbliższego weekendu ruszą ko…

W ten weekend na krynickim stoku pojawią się także policyjni narciarze.

-Ich zadaniem, oprócz wsparcia w kontrolowaniu przestrzegania zasad bezpieczeństwa, będzie jak co roku zapewnienie bezpieczeństwa oraz ochrona życia i zdrowia narciarzy, czyli m.in. zapobieganie bójkom, pobiciom, narażeniu na utratę życia lub zdrowia czy uszkodzeniu ciała. Rolą policjantów będzie także zapobieganie kradzieżom, szczególnie sprzętu narciarskiego - informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Funkcjonariusze skontaktowali się także z właścicielami stacji narciarskich, którzy są zobowiązani do wprowadzenia rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo pracownikom oraz osobom z nich korzystających. Jak deklarują zarządcy wyciągów, przy wejściu do stacji pojawiły się separatory, które mają za zadanie oddzielić osoby korzystające z wyciągu. Ponadto dezynfekowana jest infrastruktura, z którą narciarze mają styczność, jak również wygłaszany jest komunikat dotyczący zachowania dystansu oraz konieczności zasłaniania ust i nosa, a także dezynfekcji.

inf./fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje