poniedziałek, 4 lipca 2022 09:00

Nie żyje 20-letni pasażer. Kierowca był pod wpływem alkoholu. Czarna seria w Małopolsce

Autor Katarzyna Jamróz
Nie żyje 20-letni pasażer. Kierowca był pod wpływem alkoholu. Czarna seria w Małopolsce

W wypadku drogowym w Pawęzowie w niedzielę rano zginął 20-letni mieszkaniec Tarnowa, drugi dwudziestolatek walczy o życie w tarnowskim szpitalu, a kierowca również 20-latek został zatrzymany w Policyjnej Izbie Zatrzymań. W wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu.

W niedzielę ( 3 lipca) około godziny 2:30 służby ratunkowe zostały zadysponowane do wypadku drogowego w Pawęzowie.

– Z wstępnych ustaleń wynikało, że kierowca samochodu osobowego na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu, uderzył w betonowy przepust, a następnie w ogrodzenie jednej z posesji

– informuje tarnowska policja.

Na miejscu pojawiły się zespoły ratowników medycznych, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, druhowie okolicznych OSP, a także policjanci ruchu drogowego z Tarnowa. Ratownicy pomimo kilkudziesięciominutowej reanimacji nie zdołali uratować jednego z pasażerów toyoty. Drugi z licznymi obrażeniami trafił do tarnowskiego szpitala. Lekarze określają jego stan jako ciężki, ale stabilny. Kierowca również trafił do szpitala. Po badaniach opuścił placówkę medyczną, a za spowodowanie wypadku został zatrzymany przez policjantów w policyjnej izbie zatrzymań tarnowskiej komendy.

Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu. Będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i jazdę w stanie nietrzeźwości. Dalsze czynności będą prowadzone pod nadzorem tarnowskiej prokuratury.

Inf./Fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje