wtorek, 24 października 2023 11:59

Nie żyje kapłan z diecezji tarnowskiej. Miał tylko 33-lata

Autor Katarzyna Jamróz
Nie żyje kapłan z diecezji tarnowskiej. Miał tylko 33-lata

W niedzielę (22 października) podkarpackie media obiegła smutna wiadomość o śmierci księdza Piotra Wąża. Duchowny pochodził z Radgoszczy (woj. małopolskie), miał 33-lata. O jego nagłej śmierci poinformowano podczas niedzielnej mszy świętej.

Ks. Piotr Wąż przyszedł na świat 21 kwietnia 1990 roku. Został wyświęcony przez biskupa Andrzeja Jeża w 2016 roku. Posługę kapłańską rozpoczął w parafii pw. Ducha Świętego w Rzuchowej (powiat tarnowski, gmina Pleśna). Po trzech latach został skierowany do parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu.

– Ks. Piotr Wąż zajmował się katechizacją dzieci w Szkole Podstawowej nr 2 w Mielcu oraz w Przedszkolu nr 2 w Mielcu, przygotowywał młodzież do sakramentu bierzmowania, pierwszej komunii św. i spowiedzi. Organizował także piesze pielgrzymki tarnowskie, zajmował się dziewczęcą służbą maryjną, grupą apostolską Quo vadis. Sprawował także pieczę nad kościółkiem św. Marka w Mielcu – napisało Radio Leliwa.

Dzisiaj dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Księdza Piotra Węża Przewodnika Grupy 16. Obejmijmy modlitwą duszę Księdza Piotra jak również całą rodzinę, przyjaciół i znajomych. 🙏

Opublikowany przez Grupa 18 PPT Niedziela, 22 października 2023

Wierni wspominają zmarłego wikariusza

Nagłą śmierć księdza Węża opłakują nie tylko parafianie z Mielca, ale również wierni z parafii z której pochodził. – Ciężko pozbierać myśli. Księże Piotrku, Twoja radość, pełnia życia, dobre słowo, zawsze będą w nas. Takiego Cię zapamiętamy! – napisał jeden z internautów. – Taki pogodny i sympatyczny chłopak, wnosił dużo energii do życia parafii – dodał drugi.

Duchownego pożegnał także lokalny klub sportowy. – Księdzu Piotrowi dziękujemy za każdy doping, zaangażowanie w życie klubu oraz obecność na naszych meczach. Spoczywaj w pokoju – czytamy we wpisie LKS Brzoza Brzezówka.

Z wielkim żalem chcemy zawiadomić, że dziś rano doszła do nas bardzo przykra wiadomość. Do wieczności odszedł nasz kibic...

Opublikowany przez LKS Brzoza Brzezówka Niedziela, 22 października 2023

Pogrzeb ks. Piotra odbędzie się w sobotę (28 października) w kościele parafialnym w Radgoszczy-Krzywdzie. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona o godzinie 12:00, po której ciało duchownego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka