poniedziałek, 26 kwietnia 2021 07:06

Nie żyje Marcin Król, aktor pochodzący z Limanowszczyzny. Zginął w wypadku na budowie

Autor Aleksandra Tokarz
Nie żyje Marcin Król, aktor pochodzący z Limanowszczyzny. Zginął w wypadku na budowie

Nie żyje Marcin Król, aktor i reżyser limanowskiego teatru. Miał 31 lat. Zginął w piątek (23 kwietnia) wskutek nieszczęśliwego wypadku na budowie w Białogardzie (woj. zachodniopomorskie).

- Drodzy, z przykrością i bólem informuję, że w wyniku nieszczęśliwego wypadku zmarł mój mąż Marcin Król, miał 31 lat, był najwspanialszym mężem i ojcem dwójki małych dzieci. Jesteśmy zdruzgotani. (…) O szczegółach dotyczących pogrzebu będę jeszcze informować. Proszę Was o modlitwę – napisała w mediach społecznościowych Magdalena Król.

Marcin Król był artystą, aktorem, reżyserem i kierownikiem Teatru „Co się stało?!”, działającym przy Limanowskim Domu Kultury. Wyreżyserował cztery spektakle: „Zołzy”, „Wariaci”, „Poczekalnię” i „Kandydatki na żonę”, którego premiera odbyła się zaledwie przed dwoma miesiącami. 31-latek pochodził ze Starej Wsi w gminie Limanowa.

- Współorganizował i prowadził  imprezy organizowane przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Ziemia Limanowska, którymi były Bieg Ziemi Limanowskiej oraz uroczystości patriotyczno-religijne na górze Korab w Jaworznej. Wszystkie Swoje pasje i talenty artystyczne wykonywał społecznie. Nie dane mu było znaleźć zatrudnienia w instytucjach kultury, a chcąc utrzymać swoją rodzinę pracował na budowach jako robotnik – tłumaczy Prezes Stowarzysznia Kulturalno-Oświatowego Ziemia Limanowska Stefan Hutek.

Jak ustalił „Głos Koszaliński”, mężczyzna pracował przy remoncie dachu białogardzkiego starostwa. Został przysypany przez gruz. Mimo reanimacji oraz interwencji Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jego życia nie udało się uratować. Osierocił dwójkę malutkich dzieci.

- W naszych sercach pozostanie jako niezwykle utalentowany aktor i reżyser, osoba pełna zaangażowania i pasji, a przede wszystkim jako dobry i serdeczny kolega, na którego mogliśmy liczyć w każdej sytuacji – przekazał zespół Limanowskiego Domu Kultury.

- Udzielmy wsparcia finansowego na rzecz Jego dzieci, aby mogły się rozwijać, kształcić, by w przyszłości mając talenty po Swoich rodzicach mogły realizować tragicznie przerwane plany artystyczne Swojego Taty Marcina Króla – apeluje prezes Hutek.

Wpłaty można dokonać na konto Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego Ziemia Limanowska z dopiskiem „Wsparcie dla dzieci Marcina Króla” nr konta bankowego 27 8808 0006 0040 0400 0437 0001.

fot. Limanowski Dom Kultury

Limanowa - najnowsze informacje