wtorek, 23 sierpnia 2022 08:36

Nie żyje młody piłkarz. Nie doczekał się operacji

Autor Katarzyna Jamróz
Nie żyje młody piłkarz. Nie doczekał się operacji

– Z wielkim smutkiem i głębokim żalem informujemy, że po walce z ciężką chorobą, w wieku 23 lat, zmarł nasz przyjaciel, kolega i zawodnik - Jacek Sasak – napisano na profilu na Facebooku Sokół Borzęcin.

Na początku 2022 r. młody sportowiec zauważył u siebie niepokojące objawy, m.in. krwawienia z nosa, mocne bóle głowy i otępienie. Po szczegółowych badaniach okazało się, że mężczyzna choruje na aplazję szpiku. Jedynym ratunkiem dla Jacka Sasaka było znalezienie niespokrewnionego dawcy szpiku. W poszukiwaniach genetycznego bliźniaka dla piłkarza zaangażowała się lokalna społeczność, kibice Sokoła Borzęcin oraz regionalne media.

W czerwcu w Borzęcinie i Szczurowej odbyła się rejestracja do banku dawców szpiku kostnego (zarejestrowało się w sumie 320 osób).

– Z całego serca pragnę podziękować WSZYSTKIM ludziom dobrego serca, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania akcji "Razem dla Jacka- podzielmy się cząstka siebie", począwszy od organizatorów, sponsorów, kolegów z drużyny i tych, którzy dobrowolnie uczestniczyli w tym wydarzeniu poprzez rejestrację w Fundacji DKMS. Wasz gest może uratować życie nie tylko mnie, ale także wielu innym potrzebującym pomocy. Niestety ze względów zdrowotnych nie mogłem osobiście uczestniczyć w wydarzeniu, ale na oglądanych zdjęciach i filmach widziałem ogrom pracy włożony w przygotowanie i bardzo dużą liczbę osób rejestrujących się. Moim marzeniem jest teraz tylko wrócić do zdrowia i pełni sił, żeby kolejnymi okazjami do spotkania były organizowane na terenie naszej gminy imprezy i akcje pomagające innym ludziom

– napisał 20 czerwca na swoim profilu na Facebooku.

Niestety, choroba postępowała zbyt szybko. 23-latek nie doczekał się operacji, zmarł w czwartek (18 sierpnia). Pogrzeb mężczyzny odbył się w sobotę (20 sierpnia) w kościele pw. NNMP w Borzęcinie.

Z wielkim smutkiem i głębokim żalem, informujemy, że w dniu dzisiejszym po walce z ciężką chorobą, w wieku 23 lat zmarł...

Opublikowany przez Sokół Borzęcin Czwartek, 18 sierpnia 2022
Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje