środa, 6 lipca 2022 09:03

Nie żyje profesor AGH. Został zamordowany we własnym mieszkaniu?

Autor Mirosław Haładyj
Nie żyje profesor AGH. Został zamordowany we własnym mieszkaniu?

Profesor Krakowskiej Akademii Górniczko-Hutniczej Jan Targosz miał zostać zamordowany w swoim własnym mieszkaniu w nocy z wtorku na środę (6 lipca).

O sprawie poinformowali dziennikarze RMF24. Według przekazanych wiadomości na ciele prof. Jana Targosza znaleziono rany kłute.

Z kolei według Polskiej Agencji Prasowej w mieszkaniu profesora miało dojść do zakrapianej alkoholem imprezy. Podczas spotkania gospodarz miał pokłócić się z 71-letnim Leszkiem O., który popchnął pracownika uczelni, w wyniku czego uderzył on o kant szafki.

Na obecną chwilę nie wiadomo, która wersja wydarzeń jest prawdziwa. Policji udało się zatrzymać 71-letniego sprawcę, który miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Jak poinformował w rozmowie z Głosem24 rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie, prokurator Janusz Hnatko, poinformował, że w jednym z mieszkań na terenie Nowej Huty pracuje prokurator, który bada okoliczności zdarzenia.

Prof. Jan Targosz

Był doktorem habilitowanym inżynierem, profesorem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki.

Fot.:AGH

Kraków

Kraków - najnowsze informacje