poniedziałek, 9 stycznia 2023 11:23

Tragedia w Limanowej. Nie żyje strażak i radny gminy. Miał tylko 36 lat

Autor Mirosław Haładyj
Tragedia w Limanowej. Nie żyje strażak i radny gminy. Miał tylko 36 lat

Zmarł Sylwester Hasior, strażak z OSP Wysokie i radny gminy Limanowa. Jego śmierć nastąpiła w wyniku obrażeń, jakich doznał w wyniku pożaru, który wybuchł przed Bożym Narodzeniem.

Sylwester Hasior został ranny w pożarze, do którego doszło przed Bożym Narodzeniem, w nocy z 21 na 22 grudnia w Wysokiem. Tego dnia strażacy zostali wezwani do pożaru sadzy w kominie. Niestety, budynek zajął potężny pożar.

W wyniku wypadku miał poparzone aż 60 proc. ciała i uszkodzone narządy wewnętrzne. Lekarze walczyli o jego życie, przeprowadzając kilka operacji. Niestety, medykom nie udało się uratować strażaka.

– Z wielkim bólem zawiadamiamy o odejściu do domu Pana druha Sylwestra Hasiora, dziękujemy za zaangażowanie w rozwój naszej jednostki. Do zobaczenia, Sylwku

– napisali strażacy z OSP Wysokie.

Z wielkim bólem zawiadamiamy o odejściu do domu Pana druha Sylwestra Hasiora , dziękujemy za zaangażowanie w rozwój naszej jednostki . Do zobaczenia Sylwku ...

Opublikowany przez OSP Wysokie Niedziela, 8 stycznia 2023

Sylwester Hasior zostanie zapamiętany nie tylko jako strażak, ale i jako samorządowiec, zabiegający o kolejne inwestycje w gminie. W Radzie Gminy zmarłego teoretycznie powinna zastąpić Beata Kwiatkowska z tego samego okręgu wyborczego, która w wyborach uzyskała 180 głosów.

Nie jest jeszcze znana data pogrzebu zmarłego strażaka.
Fot.: OSP Wysokie

Limanowa - najnowsze informacje