piątek, 15 stycznia 2021 07:59

Nie żyje Zofia Pieczkowska, była wiceprezydent Nowego Sącza

Autor Aleksandra Tokarz
Nie żyje Zofia Pieczkowska, była wiceprezydent Nowego Sącza

Zmarła Zofia Pieczkowska, była wiceprezydent Nowego Sącza w latach 2002 – 2006, radna miejska i działaczka nowosądeckiej opozycji solidarnościowej.

Zofia Pieczkowska była inżynierem budownictwa drogowego. Brała udział w projektowaniu układów komunikacyjnych na Sądecczyźnie. Działaczka nowosądeckiej opozycji solidarnościowej. Była radną Rady Miasta Nowego Sącza w latach 1998 – 2002 i 2006 – 2010. Urząd wiceprezydenta miasta sprawowała w latach 2002 – 2006. Działała w kilku stowarzyszeniach, m.in. w Sądeckim Hospicjum.

Była córką Janusza Pieczkowskiego, współautora tzw. eksperymentu sądeckiego, celem którego było ożywienie działalności kulturalnej i gospodarczej na Sądecczyźnie.

“Milczący protest” w Krynicy-Zdroju. Przedsiębiorcy są zdesperowani [AKTUALIZACJA]
Kiedyś zimowe centrum Małopolski. Dziś wymarłe miasto, bez turystów i kuracjuszy. Tak wygląda Krynica Zdrój, która żyła dzięki gościom. Tych nie ma jednak już od dłuższego czasu. Przedsiębiorcy mają dość. Dziś zaplanowali milczący protest, którym chcą zaakcentować swój sprzeciw w kierunku wciąż utrz…

- Składam wyrazy najszczerszego współczucia i żalu rodzinie zmarłej Zofii Pieczkowskiej, byłej wiceprezydent i radnej Miasta Nowego Sącza. Ciężko znaleźć słowa pocieszenia w tej trudnej chwili. Nadzieję niech niesie nasza wiara w ponowne spotkanie z najbliższymi w Domu Ojca – napisał w mediach społecznościowych prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Zofia Pieczkowska miała 77 lat.

fot. Facebook/Prezydent Ludomir Handzel

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje