niedziela, 18 lutego 2024 10:00

Niebezpieczny challenge powrócił! "Poinformujcie każdego rodzica, szkoły, miejsca, w których znajdują się dzieci"

Autor Mirosław Haładyj
Niebezpieczny challenge powrócił! "Poinformujcie każdego rodzica, szkoły, miejsca, w których znajdują się dzieci"

Paracetamol Challenge to niebezpieczna gra. Popularna wśród nastolatków w 2015 r. „zabawa” powraca na TikToka. –Starsi uczniowie dodatkowo popijają tabletki mocnym alkoholem! Co WAŻNE! Jest informacja o pierwszych ofiarach tego idiotycznego procederu - jedna dziewczynka straciła życie, druga przeżyła, ale do końca życia będzie niepełnosprawna w stopniu znacznym – przekazała Kinga Szostko z Fundacji Przedsiębiorcy Pomagają.

Wzorem internetowych wyzwań Paracetamol Challenge polega na nominowaniu kogoś do wykonania zadania – przyjęcia zbyt dużych dawek leku. W 2015 r. media alarmowały o niebezpiecznym trendzie, przez który uczniowie ryzykowali życie, biorąc większą dawkę leku niż ta, która została zalecona na ulotce. W mediach społecznościowych (na Twitterze, Instagramie i Facebooku) aż roiło się od osób, które zdecydowały się wziąć udział w niebezpiecznym wyzwaniu.

Niebezpieczny trend powraca

O powrocie #ParacetamolChallenge poinformowała w sieci Kinga Szostko z Fundacji Przedsiębiorcy Pomagają.

– UWAGA RODZICE! Według spływających w temacie informacji po wieloletniej przerwie wrócił na TikTok Polska nowy "trend" #paracetamolchallenge
Udział biorą w nim uczniowie młodszych klas podstawowych (od czwartej klasy w górę), a wyzwanie polega na wzięcie kilku tabletek paracetamolu i obserwowaniu i nagraniu, co będzie się działo z organizmem (!!)

– przekazała Szostko.

"Musimy to natychmiast zatrzymać"

Zgodnie z założeniem challenge'u, jeśli dziecko nie odczuje żadnych skutków ubocznych po zażyciu paracetamolu, ma przyjąć kolejne leki.

– Starsi uczniowie dodatkowo popijają tabletki mocnym alkoholem! Co WAŻNE! Jest informacja o pierwszych ofiarach tego idiotycznego procederu - jedna dziewczynka straciła życie, druga przeżyła, ale do końca życia będzie niepełnosprawna w stopniu znacznym

– przekazała Szostko i dodała:

– Proszę Was o poinformowanie każdego rodzica, szkoły, miejsc, w których dzieci się znajdują, by rozmawiać i edukować, że paracetamol nie jest "witaminką", a bardzo toksycznym lekiem, który już po kilku tabletkach może powodować TRWAŁE uszkodzenie wątroby, a w konsekwencji śmierć i to naprawdę, ale to naprawdę nie jest powód do tego, aby się tymi tabletkami "bawić" (...). Musimy to natychmiast zatrzymać!

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka