poniedziałek, 15 lutego 2021 12:20

Wiemy ile dziś zakażeń koronawirusem! Minister opublikował niepokojący twitt

Autor Marzena Gitler
Wiemy ile dziś zakażeń koronawirusem! Minister opublikował niepokojący twitt

Minister zdrowia nie czekał do godz. 10.30 z podaniem nowej liczby zakażeń. Adam Niedzielski opublikował twitt, w którym ostrzega przed trzecią falą. Czy już się rozpoczęła?

"Odwrócenie tendencji staje się faktem. Dzisiejszy wynik - 5178 nowych zakażeń - jest o ponad 1 tys większy niż tydzień temu. Trend dla tygodniowej stopy wzrostu (średnia ruchoma 7-dniowa) po raz pierwszy od połowy listopada (pomijając anomalie postświąteczną) jest dodatni" - napisał minister zdrowia.

Na zamieszczonej w twittcie grafice niepokoi zwłaszcza wzrost dymamini zakażeń w ciągu 7 dni i średnia 7-dniowa, które wyreżnie wznoszą się do góry. Pierwsza przekroczyła już 25%.  

O odwróceniu się trendu Adam Niedzielski mówił już wczoraj podczas konferencji poświęconej weekendowym incydentom w Zakopanem, gdzie prawdziwe tłumy bawiły się na Krupówkach. Z powodu zachowania turystów wielokrotnie interweniowała policja, która wręczyła 300 mandatów, głównie za brak maseczek.

Pisaliśmy o tym tu:

Zakopane nowym San Siro? Niedzielski ostrzega przed ponownym lockdownem
- Każdy z nas, kto widział zdjęcia, nagłówki czy filmiki chyba łapał się za głowę przestraszony tym, jakie mogą być konsekwencje - mówił na dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej incydentom w Zakopanem minister zdrowia Adam Niedzielski. - Nie chciałbym, żeby Krupówki były początkiem trzeciej f…

zobacz też:

GIS: Już 5 procent zakażeń w Polsce to mutacja brytyjska
Minister Zdrowia Adam Niedzielski i Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka ostrzegają przed trzecią falą pandemii.
Kraków. “Ból głowy, wymioty, temperatura, problemy ze snem” - nauczycielki z powikłaniami po szczepionce
Kraków wiadomości. Krakowscy nauczyciele, którzy przyjęli szczepionkę Astry Zeneca i sygnalizują złe samopoczucie. Sprawę nagłośnił krakowski radny.
Polska

Polska - najnowsze informacje