wtorek, 24 maja 2022 10:44

Nielegalny arsenał! Kilka sztuk broni i ponad tysiąc nabojów w domu 26-latka z Dąbrowy Tarnowskiej

Autor Marzena Gitler
Nielegalny arsenał! Kilka sztuk broni i ponad tysiąc nabojów w domu 26-latka z Dąbrowy Tarnowskiej

Nawet 8 lat pozbawienia wolności grozi 26-latkowi, który posiadał broń palną i amunicję bez zezwolenia. Nielegalny arsenał odnaleźli kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej podczas przeszukania posesji mężczyzny.

Policjanci z Wydziału  Kryminalnego dąbrowskiej komendy wpadli na trop nielegalnej borni, którą mógł posiadać mieszkaniec gminy. Podczas przeszukania posesji 26-latka znaleźli 3 strzelby myśliwskie, karabinek KBKS i lufy z zamkiem oraz magazynkiem. Ponadto mężczyzna miał 1107 sztuk amunicji różnego kalibru. Jak ustalili policjanci, młody człowiek nie miał pozwolenia na posiadanie tej broni i amunicji.

Znaleziony "arsenał" zatrzymali mundurowi, a 26-latek został zatrzymany. 20 maja br. w Prokuraturze Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej usłyszał zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia broni palnej i amunicji, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8. Do czasu sądowego finału tej sprawy prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w kwocie 15 tys. zł.

inf. i fot. KPP Dąbrowa Tarnowska

Nielegalny arsenał w Dąbrowie Tarnowskiej - fot. KPP Dąbrowa Tarnowska

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje