czwartek, 20 lutego 2020 10:45

Niemcy: 11 osób nie żyje po atakach w Hanau

Autor Tomasz Stępień
Niemcy: 11 osób nie żyje po atakach w Hanau

Zamachowiec zabił dziewięć osób w dwóch barach szisza w mieście Hanau w zachodniej części Niemczech. Następnie w domu zabił siebie i swoją matkę.

Niemiecka gazeta Bild poinformowała dziś rano, że napastnikiem był 43 letni Tobias R.Rzekomy sprawca pozostawił manifest i kilka filmów. Jak twierdzi dziennik, działał z pobudek skrajnie prawicowych - manifest to 24-stronicowy list, w którym Tobias R. pisze o konieczności wyniszczenia niektórych mniejszości narodowych, bo nie da się już w inny sposób usunąć ich z Niemiec. Z ustaleń "Bilda" wynika, że był on obywatelem Niemiec i miał pozwolenie na broń myśliwską.

Police in western Germany have said the suspect in the shootings in Hanau has been found dead at his address, along with another body. Eight people were killed in two shootings at shisha bars in the city.

Gepostet von Shams Ul Haq am Mittwoch, 19. Februar 2020

Zamachowiec zaatakował po raz pierwszy około godziny 22 we środę. Wszedł do szisza baru (bar, w którym pali się fajki wodne) śródmieściu Hanau i zaczął strzelać. Drugi atak miał miejsce kilkanaście minut później, także w szisza barze w dzielnicy Kesselstadt. Następnie jak twierdzi policja, zamacjhowiec uciekł do swojego domu, gdzie ​​zastrzelił siebie i swoją72-letnią matkę.

Fot: screen facebook

Europa i świat - najnowsze informacje