poniedziałek, 5 października 2020 13:48

Niepołomice. Bliżej po wypis z ewidencji gruntów

Autor Marzena Gitler
Niepołomice. Bliżej po wypis z ewidencji gruntów

Od 6 października w Niepołomicach zostanie ponownie uruchomione stanowisko zamiejscowe Wydziału Geodezji i Kartografii do bezpośredniej obsługi mieszkańców.

Niepołomicki punkt Wydziału Geodezji i Kartografii Starostwa Powiatowego, przy ul. Grunwaldzkiej 15K/5, będzie udostępniał wypisy i wyrysy z ewidencji gruntów i budynków oraz kopie map ewidencyjnych (aktualnych). Punkt będzie czynny we wtorki i piątki w godzinach od 8.00 do 15.00.

Obsługa odbywać się będzie w reżimie sanitarnym – osoba składająca wniosek zobowiązana jest do zasłonienia nosa i ust na czas obsługi oraz do dezynfekcji rąk. Na terenie powiatu wciąż pojawiają się nowe zachorowania – prosimy nie lekceważyć obowiązujących zaleceń sanitarnych.

Uruchomienie stanowiska ma na celu przede wszystkim przyśpieszenie obsługi osób prywatnych (obsługiwane w pierwszej kolejności), którym wnioskowane dokumenty są niezbędne do dokonania transakcji lub przedłożenia w banku bądź innej instytucji.

Z tego względu prośba do projektantów oraz rzeczoznawców majątkowych, aby wnioski o udostępnienie danych z operatu ewidencyjnego oraz Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości składali w wersji elektronicznej za pośrednictwem Portalu Interesanta oraz Portalu Rzeczoznawcy, dostępnych na stronie internetowej starostwa www.wielicki.webewid.pl/cms/, w wersji papierowej – do urny wystawionej w budynku Starostwa Powiatowego w Wieliczce lub pocztą.

inf. i foto: UMiG Niepołomice

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje