czwartek, 16 stycznia 2020 10:21

Niepołomice. Policjanci z grupy Speed uratowali rannego 13-latka

Autor Katarzyna Domagała
Niepołomice. Policjanci z grupy Speed uratowali rannego 13-latka

Patrol grupy Speed z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie udzieli pierwszej pomocy ciężko rannemu 13 – letniemu chłopcu, który został potrącony przez osobówkę w Niepołomicach.

13 stycznia br., na drodze krajowej nr 75 w Niepołomicach patrol grupy SPEED  z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie kontrolował prędkość przejeżdżających pojazdów. O godz. 16:30 sierż. sztab. Kamil Szumny i sierż. Konrad Rachwał  usłyszeli huk w rejonie pobliskiego skrzyżowania ul. Brzeskiej z ul. Myśliwską.

Okazało się, że kierująca samochodem marki Citroen potrąciła nastoletniego chłopca na oznakowanym przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze natychmiast pobiegli na miejsce z apteczką. Poszkodowany był nieprzytomny, miał drgawki, liczne obrażenia ciała i dusił się krwią. Mundurowi niezwłocznie przystąpili do akcji ratunkowej. Ustabilizowali stan poszkodowanego, opatrzyli rany, okryli chłopca kocem grzewczym. Użyli w tym celu m.in. pakietów medycznych, które na wyposażeniu ma każdy radiowóz.  Podczas oczekiwania na przyjazd karetki chłopiec odzyskał przytomność. Policjanci przekazali rannego załodze karetki pogotowia ratunkowego, która zabrała go (wraz z przybyłą na miejsce matką chłopca) do szpitala w Prokocimu.

Chłopiec spędził w szpitalu kilka dni, badania lekarskie wskazały, że podczas wypadku doznał złamania nogi i urazu czaszki. Dzisiaj ( 16 stycznia br.) chłopiec ma opuścić szpital i wrócić do domu.

Dochodzenie w sprawie wypadku prowadzi Komenda Powiatowa w Policji w Wieliczce.

Info, foto: KWP Kraków

Wieliczka - najnowsze informacje