niedziela, 4 września 2022 12:03

Nietrzeźwy kierowca poprosił o pomoc przypadkowego mężczyznę. Nie tego się spodziewał…

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Nietrzeźwy kierowca poprosił o pomoc przypadkowego mężczyznę. Nie tego się spodziewał…

Nietrzeźwy kierowca zakopał się na poboczu, a o pomoc w wydostaniu auta poprosił przejeżdżającego mężczyznę, którym okazał się policjant.

25 sierpnia w Przegini Duchownej kierujący oplem zjechał na pobocze, gdzie jedno z kół pojazdu utknęło w ziemi, w wyniku czego nie mógł ruszyć dalej. Kierowca  postanowił zatrzymać któryś z przejeżdżających pojazdów, by prosić o pomoc w wydostaniu swojego samochodu.

Widząc całe zdarzenie, jak i machającego przy drodze mężczyznę, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, będący po służbie, zatrzymał się z zamiarem udzielenia pomocy. Funkcjonariusz szybko się zorientował, że kierowca opla  jest nietrzeźwy, więc zatrzymał go i wezwał patrol.

Przybyli na miejsce policjanci zbadali kierowcę alkomatem. Okazało się, że zatrzymany 50-latek z gminy Czernichów miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wewnątrz opla na wycieraczce policjanci znaleźli pustą butelkę po wódce. Stróże prawa zatrzymali nietrzeźwemu prawo jazdy i przekazali 50-latka pod opiekę rodzinie.

Za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i obligatoryjnie utrata uprawnień do kierowania pojazdami – nawet na 15 lat.

Inf. i foto: policja

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje