środa, 20 października 2021 11:06

Nietypowa szopka z koronawirusem w tle. Tak będą wyglądać tegoroczne święta?

Autor Mirosław Haładyj
Nietypowa szopka z koronawirusem w tle. Tak będą wyglądać tegoroczne święta?

Neapolitańska szopka przykuwa uwagę nie tylko starannością wykonana, ale przede wszystkim umieszczoną w rękach Trzech Króli przepustką covidową z kodem QR.

Green Pass obowiązuje we włoskich placówkach kultury, na basenach, w siłowniach, w samolotach, pociągach dużych prędkości, w zamkniętych salach restauracji, barach oraz w dyskotekach rozszerzono na miejsca pracy. Wprowadzenie przepustki sanitarnej nie pozostało bez echa.

Twórca tradycyjnych szopek z Neapolu Marco Ferrigno postanowił wręczyć Trzem Królom przepustkę covidową z kodem QR. Zany artysta, umieszczając w witrynie znajdującego się na ulicy szopkarzy San Gregorio Armeno sklepu szopkę z Green Pass, chciał pokazać, że przepustka jej szansą na powrót do normalności:

– Do neapolitańskiej szopki postanowiliśmy wprowadzić ważną nowość: Trzech Króli z Green Pass. Dla nas jest to nie tylko sposób na to, by pozostawić w pamięci ten szczególny moment naszego życia, który wystawił wszystkich na ciężką próbę, ale także by pokazać, że dzięki przepustce możemy powrócić do tak wyczekiwanej normalności i wolności

– powiedział cytowany przez tvp.info Ferrigno i dodał:

–Mamy nadzieję, że tym wizerunkiem zdołaliśmy wywołać choćby mały uśmiech.

Inf.: tvp.info
Fot.: Twitter

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje