czwartek, 11 kwietnia 2024 09:18

To niezawodny i tani sposób na pielęgnację roślin doniczkowych

Autor Katarzyna Domagała
To niezawodny i tani sposób na pielęgnację roślin doniczkowych

Miłośnicy roślin doniczkowych po zimowych miesiącach z pewnością obserwują, że wiosną często wyglądają na zmęczone i nie wypuszczają nowych pąków. Jak temu zaradzić? Są pewne tanie i skuteczne sposoby. Na przykład... zapałki!

Zamiast skazywać je na marnowanie, domowi ogrodnicy mogą zastosować wiele niekonwencjonalnych metod ich pielęgnacji, m.in. nawożenia. Onet podpowiada, aby wykorzystać na przykład zapałki! Większość z nas zapewne ma je w domu.

Nawóz z zapałek

Zapałki, a konkretnie siarka, która znajduje się na ich główkach, może okazać się skutecznym remedium na osłabione rośliny doniczkowe. Wystarczy przygotować paczkę zapałek (8-10 sztuk) i słoik o objętości około 250 ml wypełniony świeżą wodą. Zapałki wrzuca się do wody i miesza, aż główki z siarki się rozpuszczą. Woda zmienia kolor, co jest znakiem, że nawóz jest gotowy do użycia.

Siarka rozpuszczona w wodzie pobudzi słabe łodygi do wzrostu i zadziała przeciwgrzybiczo. Co więcej, zapałki wkładane do ziemi w doniczkach mogą pomóc w ochronie roślin przed szkodnikami.

Pomysł na pielęgnację kwiatów doniczkowych z pomocą zapałek może wydawać się niekonwencjonalny, ale jest prosty, tani i skuteczny.

Fot.: Pixabay

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka