czwartek, 25 stycznia 2024 13:35

Nikomu do tej pory nie udało się pomóc psu. Litewka interweniuje

Autor Karolina Kurando
Nikomu do tej pory nie udało się pomóc psu. Litewka interweniuje

W czwartek, 25 stycznia, Łukasz Litewka opublikował na swoim Facebooku wpis dotyczący Arniego, psa, któremu do tej pory nie pomogła żadna fundacja ani organizacja.

Arni to pies w typie owczarka niemieckiego, który trzymany jest przez właściciela na zamkniętej betonowej posesji. Jego domem jest teren magazynów na Os. Kolorowym w Krakowie. Odgrodzony od świata płotem i bramą, tęskniący za człowiekiem, całymi dniami szczeka.

Nikt do tej pory nie pomógł Arniemu

Psa próbowały odebrać z niewoli różne organizacje, w tym KTOZ. Im się udało, ale tylko na kilka dni, bo właściciel Arniego przyszedł po niego w obstawie adwokatów.

Nie ma podstaw prawnych, aby odebrać psa z rąk właściciela. Ma dostęp do wody, jedzenia, ogrzewanego pomieszczenia. Nikt go jednak nie wyprowadza na spacery, pies nie ma prawie żadnego kontaktu z człowiekiem. Jest skazany na samotność.

Litewka spróbuje uwolnić Arniego

Poseł Łukasz Litewka znany jest ze swojej działalności pro zwierzęcej. W czwartek, 25 stycznia, zaapelował na swoim Facebooku, że trzeba pomóc Arniemu. Skoro jesteśmy już myślami przy Krakowie, to nie wszystkie psy mają tam dobrze. Arni siedzi w zamkniętym miejscu pod chmurką, a powinien z niego wyjść. Podobno nie da się nic zrobić i już wszyscy działacze polityczni z Krakowa chcieli uwolnić psa – nie udało im się – czytamy we wpisie posła. Litewka chce pomóc uwolnić czworonoga.

Aleksandra Rakowska, której wiadomość Litewka cytuje, informuje, że właściciel Arniego otruł swoje poprzednie psy.

Skoro jesteśmy już myślami przy Krakowie, to nie wszystkie psy mają tam dobrze. Arni siedzi w zamkniętym miejscu pod...

Opublikowany przez Łukasz Litewka Czwartek, 25 stycznia 2024

Publikacja Litewki w ciągu 4 godzin zebrała 3,9 tys. udostępnień. W komentarzach widoczne jest oburzenie, ludzie chcą pomóc psu. Pojawiły się również pogróżki, na które Litewka od razu zareagował, prosząc o wzajemny szacunek.

KTOZ-owi się nie udało, innym organizacjom również. Czy Litewka uwolni Arniego?

Źródło zdjęcia głównego: zrzut ekranu z profilu Łukasza Litewki/Facebook

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka