środa, 12 października 2022 15:42

"Noir Burlesque" – mroczny thriller, który porywa swoją estetyką

Autor Mirosław Haładyj
"Noir Burlesque" –  mroczny thriller, który porywa swoją estetyką

Historia zainspirowana amerykańskimi filmami noir z lat pięćdziesiątych. "Noir Burlesque" Enrico Mariniego to mroczny thriller, skąpany w zmysłowości, pełen elementów femme fatale, w którym przestępczość i przemoc karmią zazdrość i zdrady.

Wspaniale narysowana przez mistrza realizmu Enrica Mariniego klasyczna opowieść gangsterska. Fabuła osadzona w Filadelfii lat 50-tych. Głównymi bohaterami są Caprice i Slick. Weteran Slick wraca z wojny do rodzinnego Nowego Jorku. Musi znaleźć sposób na spłacenie rodzinnych długów, ale nie ma ochoty wiązać się z żadnym gangiem ani współpracować z policją. Chce za to odzyskać młodzieńczą miłość... Czy uda mu się tak lawirować między prawem a bezprawiem, aby osiągnąć wymarzony cel?

Okładka "Noir Burlesque" Enrico Mariniego/Fot.: Egmont, materiały prasowe
Okładka "Noir Burlesque" Enrico Mariniego/Fot.: Egmont, materiały prasowe 

Autorem komiksu jest Enrico Marini, ceniony włoski twórca rysunków do bestsellerowych, znanych również w Polsce, serii „Drapieżcy” (sc. Jean Dufaux), „Skorpion” (sc. Stephen Desberg), „Cygan” (sc. Thierry Smolderen), „Gwiazda pustyni” (sc. Stephen Desberg) oraz albumu z własnym scenariuszem „Batman. Mroczny książę z bajki”

Fot.: Egmont, materiały prasowe

Dobra książka

Dobra książka - najnowsze informacje

Rozrywka