niedziela, 20 czerwca 2021 06:37

Nowa Biała: 22 rodziny straciły dach nad głową. Ruszyła oficjalna zbiórka dla pogorzelców [Foto]

Autor Mirosław Haładyj
Nowa Biała: 22 rodziny straciły dach nad głową. Ruszyła oficjalna zbiórka dla pogorzelców [Foto]

W sobotę (20 czerwca) we wsi Nowa Biała wybuchł wielki pożar. Po godz. 20:00 płonęło tam 15 budynków mieszkalnych i sześć budynków gospodarczych.

Informacja o pożarze we wsi Nowa Biała dotarła do straży pożarnej o godzinie 18:20. Ogień szybko się rozprzestrzeniał, ponieważ zabudowa miejscowości jest zwarta i zgrupowana. W akcji brało udział ponad 400 strażaków z prawie 100 jednostek OSP i PSP z powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego oraz wielu gmin i powiatów całej Małopolski.

Na portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka dla pogorzelców:

Zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej | zrzutka.pl
Zbiórka na rzecz pogorzelców z Nowej Białej organizowana przez administrację portalu informacyjnego miejscowości Nowa Biała nowabiala24.pl. Nowa Biała na Spiszu – znana ze zwartej zabudowy, wspaniałego Przełomu rzeki Białki, najstarszego bumerangu na świecie znalezionego w jaskini Obłazowej. Jednak1
– Nowa Biała na Spiszu – znana ze zwartej zabudowy, wspaniałego Przełomu rzeki Białki, najstarszego bumerangu na świecie znalezionego w jaskini Obłazowej. Jednak w dzisiejsze popołudnie cała Polska usłyszała o niej w tragicznych okolicznościach – pożar trawił budynki gospodarcze i mieszkalne. Niewyobrażalne straty oraz ludzkie cierpienie. Zastępy strażackie wraz z mieszkańcami i innymi służbami ratowali co było możliwe. My też możemy dołożyć cegiełkę. Rusza zbiórka, której celem jest zebranie funduszy dla pogorzelców

– czytamy w opisie zrzutki.

– Ogień, niszczycielski żywioł, objął dwadzieścia dwa budynki mieszkalne. Ponadto kolejne kilkanaście budynków gospodarczych, w których znajdowały się płody rolne, maszyny rolnicze i zwierzęta gospodarskie. Część z tego, dorobki i zwierząt udało się uratować – wynosząc i wyprowadzając, ratując przed ogniem. Niestety, niektóre domy ogień zajął bardziej. Pozbawiając mieszkańców Nowej Białej dachu nad głową.

Czytaj również:

[WIDEO, FOTO] Ogromny pożar na Podhalu! Spłonęło ponad 40 budynków! [AKTUALIZACJA]
Wiadomości z Podhala: Do pożaru doszło w sobotni wieczór we wsi Nowa Biała (powiat nowotarski). Płoną budynki mieszkalne i gospodarcze.

Inf. i foto: zrzutka.pl (dursztyn-spisz.pl)

Podhale

Podhale - najnowsze informacje