wtorek, 19 kwietnia 2022 11:51

Nowoczesne wzornictwo lamp Nowodvorski

Autor Artykuł sponsorowany
Nowoczesne wzornictwo lamp Nowodvorski

Niezależnie od tego, czy są używane w sypialni, gabinecie czy jadalni, wewnątrz pomieszczenia czy na zewnątrz, lampy towarzyszą nam na co dzień i oświetlają życie. Jeśli jesteś w sklepie, aby dokonać zakupu nowej lampy, jedną z pierwszych rzeczy, nad którymi możesz się zastanawiać, jest to, jaki styl byłby dla Ciebie najlepszy. Szeroki wybór oświetlenia dostępnego na rynku może przyprawić o istny zawrót głowy i czasami bardzo trudno zdecydować się na ten właściwy model i design. Ważne jest, aby lampa nie tylko dobrze spełniała swoje podstawowe funkcje, ale również pasowała do aranżacji domu. Warto postawić wtedy na sprawdzone marki. W poniższym tekście przedstawimy bliżej firmę Nowodvorski i przybliżymy czym się charakteryzuje nowoczesne wzornictwo lamp tego producenta.

Informacje o firmie

Lampy Nowodvorski są obecne na polskim rynku od wielu już lat. Firma zaczynała swoją działalność w roku 1994 i na samym początku miała charakter typowo rodzinny. Bardzo szybko rozrosła się jednak i dzisiaj może pochwalić się współpracą z ponad 50 światowymi rynkami. Dwie fabryki firmowe, w Częstochowie i Siemianowicach Śląskich, dostarczają produktów wysokiej jakości. Dodajmy, że lampy te były nagradzane na międzynarodowych konkursach w dziedzinie nowoczesnego designu i wzornictwa.

Aktualny katalog firmowy zawiera ponad 3 tysiące pozycji. Wśród nich są nowoczesne lampy i żyrandole oraz praktyczne oprawy i oświetleniowe systemy konfigurowalne. Cały asortyment dzieli się na dwa podstawowe rodzaje: lampy dekoracyjne oraz użytkowe.

Czym charakteryzuje się wzornictwo lamp firmy Nowodvorski?

Te lampy to swoiste połączenie nowoczesności wzornictwa z funkcjonalnością. Projektanci odeszli tutaj od prostego założenia, że oświetlenie powinno tylko dawać światło. Lampy z firmy Nowodvorski dodatkowo zapewniają duże walory wizualne.

Przede wszystkim nowoczesna stylistyka pozwala na skonstruowanie takich modeli lamp, które świetnie wpasują się w aranżację otoczenia. Chodzi tutaj o uchwycenie tej subtelnej gry światło-cienia, co zapewnić mają oprawy utrzymane w różnych tonacjach kolorystycznych. Uzyskuje się w ten sposób źródło światła harmonijnie wkomponowane z nastrojem pomieszczenia. To, co zwraca szczególną uwagę to uniwersalność kolorów i minimalizm wykorzystanych konstrukcji. Dowód na to, że prostota może być piękna.

Przykładowe rozwiązania projektowe

Weźmy na przykład bardzo modne obecnie rozwiązanie aranżacyjne w nowoczesnych domach - oświetlenie punktowe. Czarne lampy umieszczone pod sufitem w kilku miejscach potrafią wyodrębnić kluczowe fragmenty przestrzeni mieszkalnej, nadać im niesamowitego nastroju.

Bardzo ciekawym wzornictwem wyróżnia się też kolekcja Viper, biorąca swoją nazwę od... żmii. Zastosowana etymologia nie jest tutaj przypadkowa. Lampy tego rodzaju charakteryzują się kształtem i ruchomością typową dla tych gadów. To asymetryczne oświetlenie na wysięgniku, które opiera się na pomyśle półtorametrowego ramienia, zakończonego abażurem z dzianiny, otwartym z góry i z dołu. Dzięki temu źródło światła oświetla jednocześnie pomieszczenie pod oprawą oraz sufit.

Wspomnijmy jeszcze o nowoczesnych kinkietach firmy Nowodvorski. Linia produktów Tosca to połączenie drewnianego, tradycyjnego stelaża o harmonijkowej konstrukcji z grafitowym abażurem. Taki kinkiet przymocowany do ściany na przykład nad łóżkiem, czy fotelem do czytania, umożliwia regulację i poprowadzenie źródła światła na odległość do 75 cm. Walory dekoracyjne idą tutaj w parze z funkcjonalnością.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje