poniedziałek, 7 października 2019 11:20

Nowy ambulans dla Powiatu Nowosądeckiego

Autor Marzena Gitler
Nowy ambulans dla Powiatu Nowosądeckiego

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki przyznał z ogólnej rezerwy budżetowej środki finansowe z przeznaczeniem dla Powiatu Nowosądeckiego na zakup ambulansu sanitarnego typu C z pełnym wyposażeniem. Uroczystego przekazania promesy, która opiewa na kwotę 600 000 złotych, 4 października dokonał wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- Naszym celem jest wspieranie samorządów w trosce o bezpieczeństwo Małopolan oraz turystów, którzy chętnie odwiedzają nasze województwo. Niezwykle ważnym elementem zabezpieczenia są właśnie ambulanse. Ten, który zakupi z przekazanych dzisiaj środków Starosta Nowosądecki, to dosłownie ruchoma jednostka intensywnej opieki. Wierzę, że pełne i nowoczesne wyposażenie tego ambulansu będzie mocnym wsparciem dla Zespołów Ratownictwa Medycznego w walce o zdrowie i życie ludzkie – mówił wojewoda Piotr Ćwik.

Z rąk wojewody promesę odebrał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. W wydarzeniu uczestniczył również poseł na Sejm RP Józef Leśniak. Ambulans typu C z pełnym wyposażeniem medycznym będzie wykorzystywany przez Zespoły Ratownictwa Medycznego w ramach systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego na terenie Powiatu Nowosądeckiego.

Ambulans typu C jest przeznaczony dla specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego. Jest skonstruowany i wyposażony w sposób umożliwiający transport, monitorowanie i zaawansowane leczenie pacjentów.

inf. i foto: MUW w Krakowie

Nowy Sącz - najnowsze informacje