sobota, 2 grudnia 2023 10:05

Nowy chodnik w Porębie Radlnej służy mieszkańcom

Autor Marzena Gitler
Nowy chodnik w Porębie Radlnej służy mieszkańcom

Nowy odcinek chodnika przy drodze wojewódzkiej w Porębie Radlnej, wzdłuż szkoły podstawowej, służy mieszkańcom już od ponad miesiąca. Koszt tej poprawiającej bezpieczeństwo pieszych inwestycji wyniósł blisko 450 tysięcy złotych, a dofinansowanie w wysokości 400 tysięcy złotych gmina Tarnów pozyskała z „Polskiego Ładu”. Przy nowym chodniku spotkali się przedstawiciele samorządu, oraz mieszkańcy. W wydarzeniu udział wzięła poseł Anna Pieczarka.

- Chodnik, który został oddany do użytku mieszkańcom był bardzo trudny do wykonania pod względem technicznym. Znajduje się on na skarpie, w terenie częściowo osuwiskowym. Koszt tego zadania wyniósł prawie pół miliona złotych. Mimo że długość tego chodnika nie jest duża to koszt był spowodowany przede wszystkim warunkami technicznymi. Teraz cieszymy się, że te oczekiwania mieszkańców – małe, ale jak ważne – zostają spełnione - mówił wójt Grzegorz Kozioł.

Nowa inwestycja to 120 metrów bezpiecznego chodnika z kostki wraz z barierkami. Jest on położony w pobliżu szkoły, remizy OSP oraz sklepu, przy drodze wojewódzkiej, gdzie ruch pojazdów jest bardzo duży.

- To chodnik, który zdecydowanie poprawił bezpieczeństwo w tym newralgicznym miejscu, jakim jest szkoła, remiza, przystanek komunikacji publicznej czy też droga wiodąca na Radlną. Jest to miejsce uczęszczane zarówno przez młodzież, dzieci jak i wszystkich mieszkańców - mówił Jan Skórka, radny gminy Tarnów. Jak dodawał sołtys Poręby Radlnej Wojciech Hońdo, od lat była to jedna z największych naszych bolączek mieszkańców - Teraz chodnik jest i ludzie są bardzo zadowoleni – mówił.

W spotkaniu ponadto udział wzięli przewodnicząca rady Wiesława Mitera, wiceprzewodniczący rady Stanisław Sarad, zastępca wójta Sławomir Wojtasik, dyrektor szkoły Krystyna Olszówka-Łępa, Jarosław Jacher i Zbigniew Puzia z rady sołeckiej oraz mieszkańcy.

Inf. i fot. UG Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka