poniedziałek, 12 października 2020 15:35

Nowy Sącz: Miasteczko Multimedialne zostanie szpitalem dla chorych na COVID-19?

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz: Miasteczko Multimedialne zostanie szpitalem dla chorych na COVID-19?

Były prezydent Nowego Sącza ma pomysł na zagospodarowanie budynków Miasteczka Multimedialnego. Stosowną informację wysłał już do Wojewody Małopolskiego. Czy przy ul. Tarnowskiej powstanie szpital dla chorych na COVID-19?

Opustoszały budynek może zostać zaadoptowany na potrzeby chorych na koronawirusa. Na taki pomysł wpadł były prezydent Nowego Sącza, Jerzy Gwiżdż.

- Przejeżdżałem wczoraj ze znajomym spoza Nowego Sącza przez Zabełcze. Spoglądając na okazały obiekt upadłego Miasteczka Multimedialnego zapytał o to kto i co tam się mieści. Odpowiedziałem zgodnie z prawdą, że nikt i nic. A on rzekł, to dlaczego tam nie wstawią łóżek i przynajmniej jeśli nie doraźnego szpitala to izolatorium dla chorych na COVID 19 nie zrobią. I też zgodnie z prawdą odpowiedziałem, że nie wiem, nikt o tym pewnie nawet nie pomyślał. A może warto, choćby z konieczności kiedy nie ma już miejsc w szpitalach dla zakażonych szalejącym koronawirusem, pomyśleć o tym, żeby wykorzystać obiekt upadłego Miasteczka Multimedialnego, wybudowany przecież za też ogromne publiczne pieniądze, których pewnie żaden z beneficjentów nie zwróci. W tej sprawie wysłałem dzisiaj stosowną informację do Wojewody Małopolskiego p. Łukasza Kmity – napisał na swoim Facebookowym profilu.

Budynek, w którego budowę i wyposażenie zainwestowano łącznie około 140 mln zł z czego 85 % ze środków unijnych, po upadku spółki, która na budowę uzyskała dotację, m.in. z Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, stoi pusty. Wciąż nie został sprzedany, mimo iż cena spadła do nieco ponad 20 milionów złotych.

Czy pomysł byłego prezydenta Nowego Sącza jest trafiony? Czy powstanie szpitala dla chorych na COVID-19 w Miasteczku Multimedialnym mogłoby odciążyć zarówno Szpital Specjalistyczny w Nowym Sączu jak i inne, pobliskie placówki? I w końcu - jak na prośbę byłego prezydenta miasta zareaguje wojewoda małopolski? Odpowiedzi na te pytania poznamy prawdopodobnie w najbliższej przyszłości.

fot. MMC Brainville

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka