czwartek, 1 października 2020 11:16

Nowy Sącz: Podpisano umowę z wojskiem. Most na Kamienicy będzie niedługo gotowy?

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz: Podpisano umowę z wojskiem. Most na Kamienicy będzie niedługo gotowy?

Prezydent Ludomir Handzel podpisał umowę z dowódcą 3 Batalionu Inżynieryjnego ppłk Radosławem Podolskim na transport i montaż przeprawy tymczasowej na rzece Kamienica. Do tej pory powstały przyczółki i podpory, niezbędne do montażu przeprawy.

Pierwszy dzień października przyniósł dobre wiadomości dla mieszkańców gminy Kamionka Wielka i Grybów, którym nieczynny most na Kamienicy sprawia szczególnie dużo problemów. Umowa na transport oraz montaż tymczasowej przeprawy została podpisana.

-Wiem jak dużym utrudnieniem dla mieszkańców są obecne objazdy. Przygotowaliśmy już przyczółki i podpory. Most tymczasowy powinien być gotowy do końca października - termin nie jest zagrożony – powiedział prezydent Ludomir Handzel.

Firma prywatna przygotowała przyczółki i podpory mostu. Teraz, korzystając z usług wojska, nastąpi montaż tymczasowej przeprawy. Przewidywany termin zakończenia prac to koniec października.

Przypomnijmy, most na Kamienicy zamknięto 22 czerwca, po ulewnych deszczach, które przeszły nad regionem. Uszkodzona została wówczas konstrukcja nośna przeprawy. Dla samochodów osobowych zostały wyznaczone objazdy.

fot. UM Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje