środa, 25 listopada 2020 15:15

Nowy Sącz: Pościg za motocyklistą! Dlaczego 17-latek uciekał przed policjantami?

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz: Pościg za motocyklistą! Dlaczego 17-latek uciekał przed policjantami?

W czwartkowe popołudnie 19 listopada, kilka minut po godzinie 15, na ulicy Prażmowskiego w Nowym Sączu, policjanci ruchu drogowego zwrócili uwagę na motocyklistów, którzy mimo, że zatrzymali się przed sygnalizatorem świetlnym, na ich widok zaczęli się nerwowo zachowywać.

Funkcjonariusze podejrzewając, że nerwowość może wynikać z jazdy pod wpływem alkoholu, dali obu kierującym wyraźny sygnał do zatrzymania się, chcąc podjąć wobec nich kontrolę drogową. Gdy policjant wysiadł z radiowozu, jeden z motocyklistów gwałtownie go ominął, podobnie jak radiowóz i ruszył w kierunku ulicy Lwowskiej. Funkcjonariusze kontynuowali za nim pościg z użyciem sygnałów świetlno-dźwiękowych.

Dalszą ucieczkę motocykliście uniemożliwiła kolizja, do której doprowadziła kierująca fordem. W jej wyniku 17-latek przewrócił się na motorze, przez co nie mógł kontynuować dalszej jazdy.

-Jak się wkrótce okazało, kierujący motocyklem był trzeźwy, a uciekał dlatego, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdem. Taka decyzja niesie ze sobą jednak poważne konsekwencje, ponieważ zgodnie z przepisami takie zachowanie jest przestępstwem - informują sądeccy policjanci.

Kierowca, który świadomie ucieka przed policją i nie zatrzymuje się, pomimo wydanego polecenia, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia, a sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat. O losie 17-latka zadecyduje zatem sąd.

inf./fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje