wtorek, 14 lipca 2020 11:34

Nowy Sącz: Pracownik Stowarzyszenia Sursum Corda zakażony koronawirusem. A co z Cerkwią Św. Jakuba?

Autor Wiktoria Mitura
Nowy Sącz: Pracownik Stowarzyszenia Sursum Corda zakażony koronawirusem. A co z Cerkwią Św. Jakuba?

12 lipca wynik pozytywny uzyskał pracownik Stowarzyszenia Sursum Corda. Rygory sanitarne przegrały z wirusem. Od poniedziałku stowarzyszenie funkcjonuje tylko zdalnie. Zwiedzanie Cerkwi Św. Jakuba w w Powroźniku zostało zawieszone do odwołania. Dlaczego?


"Pomimo stosowania w naszym biurze rygorów sanitarnych, w dniu dzisiejszym potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego z pracowników Stowarzyszenia Sursum Corda". Taki komunikat możemy przeczytać na stronie internetowej Stowarzyszenia Sursum Corda.

Stres, zawrócenie z trasy na urlop, pełna mobilizacja i szybkie wdrożenie procedur. Mam nadzieję, że finał będzie dobry. Uważajcie na siebie i stosujmy się do zaleceń w zakresie rygorów sanitarnych - napisał na facebooku prezes zarządu w Sursum Corda Marcin Kałużny.

Po otrzymaniu informacji o zakażonym pracowniku, od razu zostały wdrożone procedury, które obowiązują w takiej sytuacji. Od poniedziałku stowarzyszenie pracuje tylko zdalnie, z wyłączeniem wszelkich bezpośrednich kontaktów.

Do odwołania zamknięte będzie biuro Stowarzyszenia Sursum Corda oraz Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego i Medycznego. Wstrzymane są zlecenia animacyjne.

Czym jest Stowarzyszenie Sursum Corda?

To organizacja pozarządowa, apolityczna, działająca na zasadzie non profit (nie działają dla zysku). Zajmują się szeroko rozumianą, efektywnie organizowaną pomocą społeczną, profilaktyką i edukacją.

O panującej sytuacji na Sądecczyźnie pisaliśmy tutaj:

Małopolska: Zmarła kolejna osoba. Będzie nowe ognisko zakażeń?
44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w małopolsce. Z dnia na dzień liczba chorych drastycznie rośnie. Małopolski UW poinformował o śmierci 76-letniego mężczyzny z powiatu wadowickiego. Z dnia na dzień liczba chorych drastycznie rośnie. Wirus nie daje o sobie zapomnieć, a walka z nim nadal trwa.

Co z Cerkwią Św. Jakuba w Powroźniku?

Zwiedzanie Cerkwi Św. Jakuba w Powroźniku zostało zawieszone do odwołania. Na profilu zabytkowej świątyni na facebooku opublikowano informację wyjaśniającą całą sytuację. W rodzinie miejscowego przewodnika i opiekuna jest osoba zakażona koronawirusem. Wczoraj (13.07.) wynik testu przewodnika wyszedł pozytywny. Z tego względu cerkiew została zamknięta do odwołania.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje