czwartek, 25 sierpnia 2022 06:00

Nowy Sącz uhonorowany w Warszawie! Jaki tytuł otrzymało miasto?

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Nowy Sącz uhonorowany w Warszawie! Jaki tytuł otrzymało miasto?

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 18 sierpnia br. w hotelu Renaissance w Warszawie, Nowy Sącz został uhonorowany tytułem Optymistyczne Miasto 2022 Roku. W imieniu Prezydenta Ludomira Handzla dyplom odebrał dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury UM dr Marcin Poręba.

Tytuł przyznała kapituła Fundacji „Jestem Optymistą”, której założycielem i pomysłodawcą jest aktor i reżyser filmowy Mariusz Pujszo. Fundacja poprzez swoje działania pragnie nieść pozytywną ideę i zarażać ludzi optymizmem oraz promuje optymizm oraz ludzi, których postawa i optymistyczne nastawienie do życia pozwalają przezwyciężyć przeciwności losu.

Gala odbyła się już po raz siódmy, wśród tegorocznych laureatów w różnych kategoriach znaleźli się m. in. Alicja Węgorzewska, Anita Włodarczyk i prof. Mirosław Ząbek oraz Kino Polska, Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Orlen Grupa Akrobacyjna Żelazny.

W latach ubiegłych wyróżnienia odebrali m. in. Urszula Dudziak, prof. Michał Kleiber, Otylia Jędrzejczak, dr Leszek Mellibruda, Izabela Trojanowska, Jerzy Gruza, Maciej Orłoś, Czesław Lang, Aleksander Doba, Robert Korzeniowski, Sławomir i Kajra i Marcin Miller.

Inf. i foto: UM NS

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje