piątek, 24 maja 2019 14:12

Nowy Targ. Uszkodził auto podczas wyprzedzania i zbiegł z miejsca wypadku

Autor Joanna Frydrych
Nowy Targ. Uszkodził auto podczas wyprzedzania i zbiegł z miejsca wypadku

W dniu 18 kwietnia około godziny 18.00 policjanci zostali wezwani do kolizji drogowej na ulicy św. Anny w Nowym Targu. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że kierujący samochodem osobowym marki Seat Ibiza podczas wyprzedzania najpierw uderzył w tył skody, a kończąc manewr uszkodził jeszcze przód pojazdu i pojechał dalej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zgłaszający zaskoczony całą sytuacją zapamiętał jedynie początek numerów rejestracyjnych., jednak seat był dosyć charakterystyczny, bo posiadał czarne pasy na całej długości maski i dachu. Sprawą zajęli się policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń i dzielnicowy. Jak się okazało w miejscu kolizji był monitoring, który dzięki uprzejmości właściciela został zabezpieczony. Na nagraniu doskonale widać przebieg całego zdarzenia. Kierujący seatem rozpoczyna wyprzedzanie „na trzeciego”, zmuszając kierującego samochodem jadącym z naprzeciwka do hamowania i zjechania na chodnik. Dzięki dobrej współpracy dzielnicowego z mieszkańcami udało się ustalić numery rejestracyjne i w dalszej kolejności właściciela pojazdu. Okazało się, że w tym dniu samochodem kierował 32-letni nowotarżanin, który zdążył już odkleić z seata czarne pasy. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał w ogóle prawa jazdy. W konsekwencji za spowodowanie kolizji i brak uprawnień został ukaranym grzywną w wysokości 1000 zł.

Takie zachowanie na drodze jest bardzo niebezpieczne. W tej sytuacji na szczęście nikomu nic się nie stało i uszkodzenia też nie były duże. Wyprzedzanie „na trzeciego”, kiedy nie mamy do tego odpowiednich warunków i dostatecznie dużo miejsca stwarza bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Jedna decyzja może skończyć się tragicznie. Apelujemy o bezpieczna jazdę i poruszanie się zgodnie z przepisami, z prędkością odpowiednią do aktualnych warunków na drodze.

Info: KPP Nowy Targ

Podhale - najnowsze informacje