wtorek, 9 lipca 2024 11:19

Kraków. Wszedł do biurowca z siekierą. Są ranni

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. Wszedł do biurowca z siekierą. Są ranni

We wtorek (9 lipca) przed południem w jednym z biurowców na Ruczaju doszło do ataku siekierą. Ranne zostały dwie osoby. Policja zatrzymała 36-letniego napastnika.

Do dramatycznego zdarzenia doszło we wtorek ( 9 lipca) przed południem. Do jednego z biurowców położnych na Ruczaju wszedł mężczyzna uzbrojony w siekierę. 36-latek zaatakował jednego z przebywających w budynku pracowników. Ranny został również ochroniarz.

Wszystkie osoby, które w momencie ataku znajdowały się w biurowcu, mają zostać objęte natychmiastową pomocą psychologiczną.

Ze wstępnych informacji wynika, że sprawca pracował dla tej samej firmy, co ranny mężczyzna.

– Dzisiaj około godziny 10:00 w biurowcu na Ruczaju został zaatakowany ostrym narzędziem pracownik jednej z firm. Poszkodowany został również pracownik ochrony, który staną w obronie zaatakowanego mężczyzny. Ten ostatni z ciężkimi obrażeniami został zabrany do szpitala. Ochroniarzowi została udzielona pomoc na miejscu przez pogotowie. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 36-letniego napastnika. Został on przewieziony do policyjnej jednostki, obecnie trwają z nim dalsze czynności. Na miejsce zadysponowany został policyjny technik i grupa dochodzeniowo-śledcza. Będą ustalane dokładne okoliczności zdarzenia i motywy działania sprawcy – powiedział w rozmowie z Głosem24 rzecznik prasowy krakowskiej policji, podkom. Piotr Szpiech.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka